Dobročinná akademie aneb Paraple 2014

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 10  
Sdílet
| Poslat odkaz

Zdeněk Svěrák uvádí charitativní koncert ve prospěch konta Paraple. Dále účinkují: J. Budař, I. Csáková, T. Klus, J. Uhlíř, P. Šporcl a skupina Čechomor. Režie P. Burian

Pořad Dobročinná akademie aneb Paraple 2014 má na obrazovkách České televize tradici již 20 let. Tento charitativní projekt je spojen především s osobností Zdeňka Svěráka v úloze moderátora, scenáristy a patrona samotné nadace. V Žižkovském divadle Járy Cimrmana vystoupí skupina Čechomor, Tomáš Klus, Jaroslav Uhlíř, Pavel Šporcl a Ilona Csáková s Janem Budařem, který je tentokrát i druhým průvodcem večera. Centrum Paraple pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy následkem úrazu nebo onemocnění v průběhu života a jejich rodinám překonat těžkou životní situaci.

Odborně připravení a lidsky kvalitní pracovníci v něm denně pomáhají až 30 vozíčkářům, dalším radí telefonicky, mailem a mnoha jinými způsoby. Aby to vše nepřišlo vniveč, aby mohli dál pomáhat a udržet Centrum Paraple jako důležitou pomoc a službu vozíčkářům, potřebují na poskytování této pomoci získávat finanční prostředky. Pomozte nám držet Paraple!

Centru Paraple můžete přispět bankovním převodem na číslo účtu 932 932 932/0300 nebo odesláním DMS ve tvaru DMS PARAPLE případně roční DMS ve tvaru DMS ROK PARAPLE na číslo 87 777. Jednorázová DMS stojí 30 Kč, Centrum Paraple získá 28,50 Kč. Při zadání roční DMS přispíváte každý měsíc po dobu 12 měsíců částkou 30 Kč.

Přehrát video

Více na portálu ČT24

  • Vozíčkáři nesnášejí litování, říká Svěrák. Paraple slaví dvacáté narozeniny

    3. 11. 2014

    Praha – Před dvaceti lety založil Zdeněk Svěrák společně s tehdejší první dámou Olgou Havlovou Centrum Paraple, které dodnes pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy. Společnost začínala s pěti zaměstnanci, dnes jich má desetkrát víc a ročně jejíma rukama projde 1 400 klientů. Umí se dnešní společnost k vozíčkářům chovat? Hlavně je nelitujte, radí Svěrák, který 15. listopadu pořádá další Dobročinnou akademii, kterou v přímém přenosu odvysílá ČT1 ve 21 hodin.

  • Na Letné se běželo pro Paraple

    8. 6. 2014

    Praha  Nejméně 500 běžců odpoledne podpořilo 20. narozeniny Centra Paraple pomáhajícího vozíčkářům. Akce s názvem Běh pro Paraple se konala po patnácté. Závodilo se na 100 metrů a ve čtyřkilometrovém běhu v Praze na Letné. Výtěžek ze startovného a dobrovolných příspěvků půjde na podporu centra. Částka bude spočítaná v pondělí. 

Stopáž: 53 minut – Rok výroby: 2014 – P  HD
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje