Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí A. Parma

Obsah dílu

Přehrát vše

V ostravském vydání Křesťanského magazínu se v Hrušově zúčastníme slavnostní mše svaté, kterou bude sloužit apoštolský nuncius Charles D. Balvo. Tradiční dožínky, při nichž přicházejí farníci poděkovat Bohu nejen za úrodu, ale také za milosti a požehnání, navštívíme v Horní Lidči. V seriálu o křesťanské muzice představí hudební kritik Milan Tesař kapelu Archa N. Připomeneme si akce pořádané Slezskou církví evangelickou augsburského vyznání v rámci Roku vděčnosti za svobodu. A na závěr se vydáme za páterem Josefem Kaszperem, který spolu se svými bratry vybudoval na Třinecku novou kapličku.


UDÁLOST – Apoštolský nuncius v Hrušově

Ostravský Hrušov zažil velkou slávu. Mši svatou tam sloužil apoštolský nuncius Charles D. Balvo. Návštěva vznikla z iniciativy zakladatelky Společnosti pro památkovou obnovu hrušovského kostela docentky Miriam Prokešové z Ostravské univerzity. Věřící si připomněli nejen svátek sv. Františka a Viktora, patronů kostela, ale také 120. výročí založení hrušovské farnosti.


FENOMÉN – Dožínky v Horní Lidči

Ke konci léta patří oslavy dožínek již zcela neodmyslitelně. Je to zvyk, který má kořeny v dávné historii. Celá farnost přichází poděkovat Bohu nejen za úrodu, ale také za milosti a požehnání. Horní Lideč každoročně slaví dožínky spolu s obcemi Střelná a Lidečko. A letos vyšla jejich organizace právě na Horní Lideč. Ta navrátila dožínkám nejen cimbálovou muziku místo dechovky, ale také větší důraz na Pannu Marii a modlitbu.


SERIÁL – Archa N.

V seriálu o křesťanské populární hudbě publicista Milan Tesař představuje kapelu ARCHA N. Skupina, která pochází z Ostravy, svého času vydala první album a stylově jej nazvala Hajcman. Můžete se těšit na pozoruhodný projev herce, loutkoherce, zpěváka, kytaristy, harmonikáře a klarinetisty Jiřího Sedláčka v doprovodu jeho přátel, kteří o své muzice mluví jako o „chasidskému rocku“.


BYLI JSME PŘI TOM – Rok vděčnosti za svobodu

Slezská církev evangelická augsburgského vyznání vyhlásila rok 2019 "Rokem vděčnosti za svobodu". Blížící se výročí třiceti let od sametové revoluce je velkým důvodem k vděčnosti. Jako křesťané totiž členové SCEAV pociťují vděk za to, že se smí již tři desetiletí svobodně shromažďovat, organizovat setkání v kostelích a chrámech i mimo ně, realizovat aktivity v charitní oblasti anebo organizovat zahraniční misie.


SEZNAMTE SE – Páter Josef Kaszper

Na rodinném pozemku u Třince postavil penzionovaný kněz P. Josef Kazsper spolu se svými bratry kapličku jako náhradu za zbořený kostel, který zde kdysi stával. A přes svůj pokročilý věk sem jezdí páter Kaszper stále sloužit mše svaté. "Tam na Konské nám zbourali farní kostel. Slibovali, že postaví kostel nový, ale nestalo se tak, tak jsme s mými bratry postavili alespoň tuhle kapličku," vysvětluje kněz, proč jej napadlo kapli vybudovat.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD