Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu navštívíme na jeho faře v Lanškrouně známého faráře Zbigniewa Czendlika. Představíme dvě nové sakrální stavby, ta první na Lesné na své vysvěcení teprve čeká. Ta druhá v Moravském Krasu už od prázdnin slouží věřícím z okolí. A na závěr vás pozveme na výlet do Kunčic, kde si místní opravili starou kapličku. Pořadem provází Petra Oppeltová.


Lanškrounský farář Zbigniew Czendlik

Nebojí se mluvit o kontroverzních tématech v církvi ani ve společnosti, moderuje rozhlasové i televizní pořady, píše knihy. Především je ale farářem a knězem. Zbigniew Czendlik působí v Čechách už pětadvacet let a za tu dobu se mu podařilo v Lanškrouně opravit kostel nebo přebudovat faru na rodinný dětský domov pro dvě pěstounské rodiny.

Římskokatolická farnost v Lanškrouně

Autor reportáže: Michaela Rozbrojová


Kostel na Lesné

Padesát let. Přesně tak dlouho sní věřící z brněnského sídliště Lesná o novém kostele, který by měl být zároveň nejmodernější sakrální stavbou ve městě. Kostel, který bude zasvěcený brněnské rodačce blahoslavené sestře Marii Restitutě, si financují farníci sami. Z potřebných sto milionů se jim podařilo nashromáždit už více než dvě třetiny. Hotovo by mělo být do konce příštího roku.

Římskokatolická farnost Brno-Lesná

Autor reportáže: Michaela Rozbrojová


Roubená kaplička v Moravském krasu

Jít za svým snem někdy znamená zvládnout téměř nemožné. Manželé Kejnovští takový sen měli a dokázali pro něj nadchnout i své okolí. Díky tomu letos v malé vesničce v Moravském krasu vyrostla malá roubená kaplička. V létě ji vysvětil pomocný biskup brněnský Pavel Konzbul.

Autor reportáže: Markéta Bočková


Opravená kaplička v Kunčicích

Kunčice u Starého Města pod Sněžníkem jsou dnes už známé pouze jako středisko zimních sportů a letních rekreací. V minulosti však byly zalidněné, jako i další vesnice v okolí. Dnes se v této severomoravské obci kromě několika původních chalup zachovaly i dvě drobné církevní památky. Jednou z nich je zvonice z 16. století, zdánlivě nenápadná stavba stojící ve svahu nad obcí.

Autor reportáže: Luisa Divišová


Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD