Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu se vydáme do Soběšína, kde se začátkem prázdnin konal Masarykův tábor, který pořádala YMCA. Také vám ukážeme, jak díky mecenáši Janu Školníkovi znovu ožívá benediktinský klášter v Broumově. Dále představíme Kolpingovu rodinu ve Smečně, kde se jako jedni z mála věnují dětem se spinální svalovou atrofií a na závěr navštívíme multižánrový křesťanský festival UNITED. Pořadem provází Petra Oppeltová.


Tábor Soběšín

Slavnostní vatra, která se rozhořela začátkem prázdnin na břehu řeky Sázavy, připomněla už 110. výročí konání vůbec prvního dětského tábora na světě. V roce 1907 ho na ostrově Brownsea v Anglii uspořádala křesťanská organizace YMCA a rozjela tím éru táboření. V současné době tato nejstarší a největší mládežnická organizace na světě pořádá v Česku více než 50 letních táborů.

Tábor Soběšín

Autor reportáže: Luisa Divišová


Benediktýnský klášter v Broumově opět ožívá

Před pár lety patřilo Broumovsko k pozapomenutým koutům východních Čech. Dnes tento kraj ožívá, a to i díky mecenáši Janu Školníkovi, který se zasloužil o opravení velké části benediktýnského kláštera a otevřel jeho brány veřejnosti. Prohlídky se tu konají celoročně a v zimě dokonce speciální. Na trase od sklepa po půdu nahlédnete do míst, kam se běžný návštěvník jen tak nedostane.

Agentura pro rozvoj Broumovska

Autor reportáže: Josef Fišer


Kolpingova rodina Smečno

Kolpingova rodina Smečno a její Dům rodin už téměř čtvrt století nabízí nejen prostory, ale i sociální služby. Jako jedni z mála v republice se ve Smečně například věnují dětem se spinální svalovou atrofií. Uvádí tak do praxe vize zakladatele Kolpingova díla – německého katolického kněze Adolpha Kolpinga, který zasvětil svůj život pomoci potřebným.

Spinální muskulární atrofie

Autor reportáže: Markéta Bočková


Festival United

Koncem prázdnin otevřel Vsetín své městské brány již sedmému ročníku festivalu UNITED, který opět nabídl zajímavé spojení domácích i zahraničních hostů, skvělou hudbu, tanec, hodnotné slovo, divadlo a spoustu dalších atraktivních akcí pro mladé i celé rodiny.

Festival UNITED

Autor reportáže: Luisa Divišová


Stopáž26 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD