Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Dan

Dan

Přehrát vše

V dnešním magazínu se vrátíme k příběhům 5 mladých lidí, kteří objevili Boha a svou víru v něj se rozhodli zpečetit vstupem do církve nebo náboženského hnutí. Jak toto rozhodnutí změnilo jejich životy a jak ovlivnilo životy jejich blízkých jsme s nimi natáčeli před dvěma lety a odvysílali v unikátní časosběrné docu-soap České televize Příběhy obrácení. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Peter

Připravil: Josef Fišer

Klikněte pro větší obrázek Peter Mešo pochází ze Slovenska, ale žije v Praze a během natáčení Příběhů obrácení se jeho život posunul jinam, než možná sám čekal. Začal se soustředit na hudební kariéru a snaha o konverzi k judaismu šla stranou. Rozloučili jsme se s ním ve chvíli, kdy odlétal do Kalifornie za studiem herectví. Nakolik ho změnila americká zkušenost a co se v jeho životě přihodilo za poslední dva roky?

Katka a Karolína

Připravil: Petr Kotrla

Klikněte pro větší obrázek Katka a Karol Olejákovy pocházejí z Opavy a hlásí se k církvi adventistů sedmého dne. Do natáčení Příběhů obrácení šly s velkou euforií a se svým přirozeným, spontánním a upřímným postojem k životu dokázaly vytvářet příjemnou náladu za všech okolností. Nakolik se změnily a co je za poslední dva roky potkalo, se dozvíte právě teď.

Manuela

Připravila: Michaela Fišer Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek Manuelu, dnes už Manjulali, seznámil s myšlenkami hnutí Hare Křišna před čtyřmi lety potulný mnich. Během našeho natáčení odmaturovala, zasnoubila se se svým současným manželem, kterého v komunitě poznala, a rozhodla se žít a pracovat pro chrám.

Dan

Připravil: Petr Kotrla

Klikněte pro větší obrázek Katolík Daniel Rampáček byl stejně tak hlubokomyslným filozofem, který se dokázal ponořit do debat o podstatě víry, jako prostořekým glosátorem, který o ní neváhal lehce nekorektně žertovat. Kam se jeho život posunul po dvou letech od natáčení, vám prozradí v následující reportáži.

Příběhy obrácení

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST HD