Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V dnešním magazínu přineseme reportáž z Týdne modliteb za jednotu křesťanů z České Třebové, představíme nový projekt brněnského biskupství „Církevní turistika“, seznámíme vás s prací skautské vedoucí, navštívíme Vyšší odbornou školu sociální a teologickou Dorkas v Olomouci a o významu bočních oltářů si na závěr budeme povídat s Miroslavem Heroldem. Pořadem provází Petra Oppeltová. Režie B. Jetelina.

Týden modliteb za jednotu křesťanů v České Třebové

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekMěsto Česká Třebová je naší největší železniční křižovatkou. Setkávají se v něm však nejenom vlakové tratě, ale také křesťanské tradice, které mají v naší zemi zastoupení. Potvrdil to i letošní Týden modliteb za jednotu křesťanů.

Texty k Týdnu modliteb za jednotu křesťanů

Církevní turistika

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekPotkat muže v kolárkách u stánku, kde jsou vystaveny liturgické předměty a fotografie z náboženských obřadů. I to bylo k vidění na letošním veletrhu cestovního ruchu Regiontour. Nový projekt s názvem Církevní turistika sem přijeli představit zástupci brněnského biskupství.

Církevní turistika

Skautská vedoucí ve Slatině

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekChodit s dětmi na výlety a jezdit na tábory, ve složitých situacích jim dokázat poradit a pomoci. I to je práce skautských vedoucích. My jsme se za jednou z nich zajeli podívat s naší kamerou do brněnské Slatiny.

43. skautský oddíl Brno

Vyšší odborná škola sociální a teologická Dorkas v Olomouci

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekSociální a charitní práce v podobě, v jaké ji známe dnes, má svoje počátky v prvních křesťanských obcích. Její hlavní zásady, jako je péče o chudé, vdovy a sirotky, jsou popsány už v textech Nového zákona. Ze stejných principů, ovšem o dvě tisíciletí později, vychází i Vyšší odborná škola sociální a teologická Dorkas v Olomouci.

Vyšší odborná škola sociální a teologická Dorkas v Olomouci

Oltáře – 2. díl

Klikněte pro větší obrázekBoční oltáře v kostelích obvykle bez povšimnutí míjíme. Možná i proto, že jsou někdy schovány za nejrůznějšími nástěnkami. Na náhodného návštěvníka kostela proto můžou působit i jako odkladiště nepotřebného kostelního inventáře. A to je škoda, protože v sobě skrývají hluboké duchovní dědictví i kulturní poselství.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST HD