Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu se vydáme na festival Kefasfest do Dolních Kounic a na Katolickou charismatickou konferenci na brněnské výstaviště. Také se podíváme na křesťanský multižánrový festival United do Vsetína, společně s poutníky pak budeme putovat ke kostelu Božího milosrdenství do Slavkovic, navštívíme tábor Klubu Pathfinder a představíme farnost Velkou Bystřici. Závěr bude patřit poslednímu dílu z cyklu Varhany v liturgii. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Kefasfest

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekPoslední víkend v červnu jsme se vydali za první prázdninovou akcí – hudebním festivalem Kefasfest do Dolních Kounic. Jako skoro každý festival, má i tento svoji duši, hlavního organizátora a dramaturga v jedné osobě – Jana Zaplatila.

Kefasfest

Katolická charismatická konference

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekNa jubilejní pětadvacátý ročník Katolické charismatické konference přijelo na brněnské výstaviště na sedm a půl tisíce účastníků. Konference se tak postupně stává jedním z nejvýznamnějších duchovních setkání u nás.

Katolická charismatická konference 2014

United

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekI letos jsme s kamerou navštívili vsetínský křesťanský multižánrový festival United. Na rozdíl od jiných hudebních festivalů je ale pro jeho návštěvníky i účinkující důležitým bodem programu modlitba.

United

Pouť k Božímu milosrdenství

Připravila: Alžběta Medlová

Klikněte pro větší obrázekZe třech diecézí vyrazili poutníci na každoroční pěší pouť k Božímu milosrdenství do Slavkovic. Šlo se týden za doprovodu zpěvů a přednášek po vzoru polských masových poutí. Že je i v takto organizovaných akcích místo pro křehký životní příběh nás přesvědčil jeden z poutníků – Vlastimil Kašpar.

Poutní kostel Božího milosrdenství Slavkovice

Pathfinder

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekPathfinder znamená v překladu průzkumník nebo ten, který hledá cestu pro ostatní. Je to ale i název mezinárodní dětské organizace skautského typu, hlásící se k Církvi adventistů sedmého dne. Na letošní setkání Klubu Pathfinder nazvané Camporee, jsme se vydali na Českomoravskou vysočinu.

Pathfinder

Farnost Velká Bystřice

Připravila: Alžběta Medlová

Klikněte pro větší obrázekKdyž se farář Josef Opluštil před osmi lety stěhoval na faru ve Velké Bystřici na Olomoucku, čekal ho zcela opuštěný prostor. Kněz neváhal a za podpory farníků areál kompletně zrekonstruoval. Dnes už živou farnost jsme navštívili během farních oslav.

Farnost Velká Bystřice

Varhany v liturgii

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekVšechno má svůj konec. A tak i poslední díl našeho volného seriálu Varhany v liturgii se bude věnovat závěru bohoslužby.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST HD