Velkolepá slavnost svěcení nového starokatolického biskupa i uhrančivě zemitá osobnost jezuity Jana Rybáře, s nímž Josef Beránek připravil úspěšnou knihu rozhovorů. To vše zaujalo tvůrce magazínu v režii A. Lazarova

Obsah dílu

Přehrát vše

Publicista Daniel Raus se ve své glose zamýšlí nad tím, proč pravda zažívá snad největší relativizaci v dějinách. Žijeme prý v době post-pravdivé. Jenže co tohle podivné slovo ve skutečnosti znamená?

V dalším díle seriálu Michaela Otřísala, který mapuje církve sdružené v ERC, tentokrát zavítáme k pražským adventistům sedmého dne.

Svěcení nového biskupa Starokatolické církve

Klikněte pro větší obrázek Svěcení nového biskupa Starokatolické církve Pavla Benedikta Stránského se uskutečnilo v Benediktinském arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze - Břevnově. Bývalému elitnímu policistovi sem přišli popřát i bývalí kolegové. A hlavní světitel – ten vážil cestu až z holandského Utrechtu.

Církev adventistů sedmého dne

Klikněte pro větší obrázek Církev adventistů sedmého dne je trochu specifickým členem Ekumenické rady církví. V našem seriálu, který postupně představuje všechny subjekty ekumenického souručenství, ale nemohou adventisté chybět. Kromě toho tentokrát zvláště potěšíme diváky, kteří holdují americké gospelové muzice.

Glosa Daniela Rause o post-pravdivé společnosti

Klikněte pro větší obrázek Glosa Daniela Rause o post-pravdivé společnosti připomíná, že v některých kruzích tak populární relativizace základních lidských hodnot může mít za jistých okolností až sebedestruktivní účinky. Se zpochybněním hodnoty pravdy to už před dvěma tisíci roky zkoušel Pilát Pontský. A nelze říci, že by se s tímto nápadem zapsal do dějin právě lichotivým způsobem.

Jan Rybář

Klikněte pro větší obrázek Jan Rybář je kněz, který v mnohém vybočuje. Valdická věznice byla místem jeho univerzitních studií i kněžského svěcení. Soudruzi ho zocelovali ve vojenském praporu PTP a později přepečlivě hlídali v trutnovské farnosti. I proto možná tomuto jezuitovi neschází nadhled, humor a schopnost vycítit, co lidi opravdu trápí. A není proto divu, že sbírky jeho fejetonů nebo obsáhlý rozhovor s publicistou Josefem Beránkem patří k bestselerům knižního trhu.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD