Zajímavosti a aktuality ze světa náboženství. Připravili M. Otřísal a A. Lazarov

Obsah dílu

Přehrát vše

V devátém Křesťanském magazínu z Prahy roku 2010 navštívíme koncert, které v Praze uspořádalo hudební sdružení Bob a Bobci, dětský sbor kolem písničkáře Boba Fliedra. Zaskočíme na sympozium, věnované ročnímu výročí návštěvy papeže Benedikta XVI. a ekumenickou bohoslužbu v dálniční kapli nedaleko Plzně. Pánové Vacek a Vávra se tentokráte potkají s katolickým teologem Janem Rybářem, se kterým proberou jeho pohled na současné problémy a naděje církve a světa.

Připravili: M. Otřísal, J. Čumpelík a A. Lazarov.

Klikněte pro větší obrázek V Černošicích u Prahy postavil sbor Církve bratrské zbrusu nový kostel podle projektu architekta Zdeňka Fránka. Mimořádné dílo, které má ambice sloužit také jako komunitní centrum bylo uvedeno do života slavnostním shromážděním za účasti tvůrců a představitelů církve.

www.cb.cz/cernosice

Klikněte pro větší obrázek Slávek Klecandr si pravidelně zve do komunitního centra v Nových Butovicích zajímavého hudebního hosta. Tentokráte to byl známý britský hudebník a misionář John de Jong.

trinactnatrinact.blog.cz

Klikněte pro větší obrázek Na pražském arcibiskupství se počátkem měsíce konalo sympozium Slova Benedikta XVI. rok poté.

www.cuni.cz/IFORUM-9836.html

Klikněte pro větší obrázek V Novém Albertinu v Hradci Králové se sešli animátoři seniorů, aby se poradili a povzbudili, jak pokračovat v aktivizaci početně stále rostoucí části české populace.

www.animatori.cz/clanky/Celostatni-setkani-animatoru-senioru

Klikněte pro větší obrázek V rámci světového dne obětí dopravních nehod se na nultém kilometru dálnice D1 v Praze konalo malé setkání pozůstalých po obětech nehod i jejich viníků.

Klikněte pro větší obrázek Olivova dětská léčebna v Říčanech hostila soustředění celocírkevního pěveckého sdružení církve bratrské-Effatha.

www.olivovna.cz

Klikněte pro větší obrázek Evangelická Diakonie bilancovala s přáteli a sponzory na pražské Občanské plovárně.

www.diakoniecce.cz

Klikněte pro větší obrázek Vyšla nová kniha úvah Tomáše Halíka, nazvaná Divadlo pro anděly.

Klikněte pro větší obrázek Pánové Vacek a Vávra si tentokráte pozvali k rozhovoru o začínajícím Adventu katolického teologa, Jan Rybáře.

Stopáž13 minut
Rok výroby 2010
 P ST