Archiv: Seriál


Co dýcháme II

6. 5. 2014

Chceme mít domovy jako klícky, ale leckdy je máme jako terária. Jsou utěsněné a vzduch do nich pouštíme jen tak, abychom zároveň příliš nevypouštěli drahou energii. Jak se nám v nich žije a dýchá?

Autor reportáže: Iveta Fialová


Co dýcháme

29. 4. 2014

Nádech, výdech. Nádech, výdech. Jednoduchá aktivita nutná k přežití. Co všechno ale vlastně venku dýcháme? Lepší se ovzduší nebo ne?

Autor reportáže: Iveta Fialová


Občanský zákoník VI

25. 2. 2014

Dnes se naposledy vrátíme k novému Občanskému zákoníku. Ten výrazně posiluje smluvní svobodu. Řada smluv už například nemusí být uzavřena písemně a můžeme si domluvit vlastní pravidla pro jejich vznik.

Autor reportáže: Jana Sotonová


Občanský zákoník V

19. 2. 2014

Nový Občanský zákoník se dotkl i vlastnického práva. Posiluje práva nabyvatele, který koupil věc v dobré víře. Na druhé straně klade vyšší nároky na skutečného vlastníka, aby si svůj nemovitý majetek průběžně ověřoval na Katastru nemovitostí.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Občanský zákoník IV

12. 2. 2014

Od nového roku nastane revoluce v oblasti dědictví. Nový Občanský zákoník např. usnadňuje možnost vydědit potomka, který je mimořádně zadlužen. Zajímáte se o tyto změny?

Autor reportáže: Iveta Fialová


Občanský zákoník III

5. 2. 2014

Od nového roku nastala revoluce v oblasti dědictví. Můžeme např. snadněji vydědit potomka, který je mimořádně zadlužen. Současně existuje institut „správce dědictví“, čili osoby, která na podmínky dědictví dohlíží. Zajímáte se o tyto změny?

Autor reportáže: Eva Srpová


Občanský zákoník II

29. 1. 2014

Občanský zákoník mění od 1. ledna některá pravidla týkající se předváděcích akcí, např. při odstoupení od smlouvy. Novinky se týkají i reklamace. Máte také vy s reklamací nějaké zkušenosti?

Autor reportáže: Iveta Fialová


Občanský zákoník I

15. 1. 2014

Nový rok rovná se nový Občanský zákoník. Např. úprava sousedských vztahů je v něm mnohem podrobnější a klade větší důraz na chování sousedů. A jak jste na tom se sousedy vy? Jaké máte vztahy?

Autor reportáže: Iveta Fialová


Vyhledávání v archivu reportáží