Archiv: Finanční gramotnost


Úspory

11. 6. 2014

V minulém díle si Zdeněk Netušil koupil nové auto na úvěr a hned při první jízdě ho totálně odepsal. Havarijní pojištění si neuzavřel, takže se bude muset vyrovnat s úvěrovou společností sám. Nemá tedy auto a dlouho nebude mít ani peníze. A tak začal šetřit.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Pojištění auta

4. 6. 2014

V minulém dílu se Zdeněk Netušil nadchl pro nákup nového auta. Peníze v hotovosti neměl, a tak se rozhodoval mezi leasingem a úvěrem. Svou roli však hraje taky pojištění auta, a tak se vydal zjišťovat podrobnosti.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Nákup auta

28. 5. 2014

Minule jsme viděli, jak si Zdeněk Netušil ošklivě zranil nohu. Když má nosit nákupy pro rodinu, je to problém. A tak začal uvažovat o koupi auta. Ideálně za svoje peníze.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Úrazové pojištění

21. 5. 2014

Zoufalec roku a vděčný uživatel různorodých nekvalitních služeb Zdeněk Netušil má smůlu. Šlápl na dětský vláček a už se vezl. Nejen po zemi, ale i do nemocnice. Byla z toho ošklivá zlomenina nohy. Operace, rehabilitace a rekonvalescence. Naštěstí má úrazové pojištění. Teď se alespoň může těšit na nějakou tu korunu.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Rizikové a investiční pojištění

14. 5. 2014

Vloni jsme vás seznámili s panem Zdeňkem Netušilem, zoufalcem roku. Vzal si totiž nebankovní úvěr. Ručil za něj svým bytem a následně o něj přišel. Zkusil taky spotřebitelský úvěr kvůli přítelkyni. Ta na něho časem zapomněla, na rozdíl od banky. Přesto dostal hypotéku na dům. Přišel však o práci a pak i o ten dům. Spolehl se na konsolidaci a refinancování úvěrů. A chytil druhý dech.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Konsolidace

21. 5. 2013

Tížit nás může leccos – rýma, teplé pivo nebo nízký příjem. A právě v něm někdy bývá zakopán pes, kvůli kterému se můžeme dostat do finanční tísně. Upozorňuji, že na některá řešení pamatuje trestní řád, daleko lepší je konsolidace půjčky.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Hypoteční úvěr

14. 5. 2013

Vzít si hypotéku je lákavé. Tento úkon může zdánlivě okamžitě vyřešit naše potíže. Řada lidí ale po čase zjistí, že problém, který měli před hypotékou, byl zanedbatelný v porovnání s tím, co si pořídili podpisem hypoteční smlouvy.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Karty

7. 5. 2013

Vykládat karty na stůl umí každý, kdo má karty. Ale vykládat o platebních kartách tak, abychom pochopili, o co jde, to jen tak někdo neumí. Nebo nechce umět? No, v každém případě jsme se osvěty raději ujali my.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Spotřebitelské úvěry

30. 4. 2013

Bez peněz do spotřebitelského úvěru nelez. Možná tak si některé firmy představují kvalitní fungování této služby. Pokud se nebudeme mít na pozoru, může se stát, že splácení spotřebitelského úvěru na koupi žehličky ohrozí náš rodinný dům.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Nebankovní úvěry

25. 4. 2013

I gramotný člověk může být negramotný. Tak lze charakterizovat naše chování při uzavírání půjček. Přitom často stačí zachovat chladnou hlavu a nepodepsat hned všechno, co prolétne kolem. Ostatně podívejte se na první díl našeho nového seriálu.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Vyhledávání v archivu reportáží