Archiv: Bydlení


Bydlení VII

6. 4. 2010

Dostatek peněz ještě nemusí být zárukou, že si s bytem nekupujeme taky pozdější potíže. Časem totiž můžeme zjistit, že s námi bydlí řada kostlivců. Ti se na nás mohou vyvalit třeba kvůli nešťastným formulacím ve smlouvě.

Autor reportáže: Pavla Freiwaldová


Bydlení VI

29. 3. 2010

Mít svůj vlastní byt je snem mnoha občanů. Tato forma vlastnictví má nesporně řadu předností třeba před bydlením v nájemním bytě. Málokdo si ale uvědomuje, že i majitelé bytů mají své povinnosti.

Autor reportáže: Pavla Freiwaldová


Bydlení V

22. 3. 2010

Pod pojmem družstvo si můžeme vybavit jak uskupení sportovců, tak právní formu vlastnictví bytů. Člena takového teamu na ulici nepoznáte, ale jeho pozice jako nájemníka se dost liší od těch, co bydlí třeba v soukromých bytech.

Autor reportáže: Pavla Freiwaldová


Bydlení IV

15. 3. 2010

Taky máte jen mlhavou či nejasnou představu o tom, jakým způsobem fungují bytová družstva? Přitom leckdy jsme jejich členy, ale vůbec neznáme svá práva a povinnosti. A to se nyní změní.

Autor reportáže: Pavla Freiwaldová


Bydlení III

8. 3. 2010

Pokud má být byteček jako ze škatulky, musí se o něj někdo starat. Ale kdo? Majitel? Nájemník? Soused? Odpovědi neshánějte ani „po baráku“, ani u právníka. Máme je pro vás pečlivě připravené.

Autor reportáže: Pavla Freiwaldová


Bydlení II

1. 3. 2010

To, že máme řádně uzavřenou nájemní smlouvu na pronájem bytu, ještě neznamená, že se z něj nebudeme muset jednou vystěhovat. V jakých případech ale může dát majitel domu nájemníkovi výpověď?

Autor reportáže: Pavla Freiwaldová


Bydlení I

22. 2. 2010

Doba, kdy si výši nájemného bude určovat nájemník, je ještě hodně daleko. Ale ani pronajímatel nemůže chtít tolik, kolikrát zakokrhá jeho kohout. Do toho má ještě co mluvit zákon o jednostranném zvyšování nájemného.

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Vyhledávání v archivu reportáží