Archiv: Ta naše silnice česká


Billboardy

21. 12. 2009

Reklamní poutače neboli billboardy často lemují naše silnice. Nerozptylují ale zbytečně řidiče při řízení? A mají úřady nějaké páky k jejich odstranění, pokud zjistí, že jsou umístěné nevhodně?

Autor reportáže: Jan Kiss


Křižovatka Bakov

14. 12. 2009

Zní to možná absurdně, ale nejenom nepřehlednost, ale také přehlednost může být důvodem častých dopravních nehod. Aby někdo neřekl, že si vymýšlíme, abychom byli za každou cenu zajímaví, pojedeme se nyní na jedno takové místo podívat.

Autor reportáže: Jan Kiss


Jizerní Vtelno

7. 12. 2009

Jizerní Vtelno pro někoho možná znamená to samé co noční můra. Důvodem není ani tak zájem o noční hmyz jako nezájem úřadů o problematiku průjezdu nákladních vozů a kamionů obcí.

Autor reportáže: Jan Kiss


Křižovatka Lety

30. 11. 2009

O některých křižovatkách se léta ví, že nejsou bezpečné, o jiných se zase šušká, že jsou nebezpečné. Ať tak či onak, málokdy se tento jev bezodkladně řeší. A z toho pak mohou vznikat zapeklité situace.

Autor reportáže: Jan Kiss


Horizonty Dolní Třebonín

23. 11. 2009

Dolní Třebonín není ani obcí slavnou díky významným památkám zapsaných v UNESCO, ani bohatou proto, že by se tam ze dřeva vyráběly zlaté mince. Přesto se o ní teď blude mluvit.

Autor reportáže: Jan Kiss


Chodník ve Slaném

16. 11. 2009

Prostor mezi kolem tramvaje a kolejnicí určitě není místo příliš vhodné pro chodce. S tím se tak nějak počítá. Překvapivější ale je, když je takovým nebezpečným místem pro chodce komunikace ve městě.

Autor reportáže: Jan Kiss


Chrlice

9. 11. 2009

Stavba připojovacích a nájezdových pruhů na brněnské dálnici u Chrlic mohla být kdysi chloubou stavbařů. Jenže nárůst dopravy dělá z této stavby, které se říká brněnské brejle, nebezpečné místo a úsek častých nehod.

Autor reportáže: Jan Kiss


Rohlenka

2. 11. 2009

Hustota provozu na pozemních komunikacích bývá někdy hustší než hrachová kaše. Proto se poměrně často objevuje značka stůj, dej přednost v jízdě. Ale i toto řešení může působit komplikace. Hlavně na dálnici.

Autor reportáže: Jan Kiss


Na silnici XI

4. 5. 2009

Úzká silnice bez krajnic. Tak dnes vypadá spojení mezi Horoměřicemi a Velkými Přílepy. Aby se řidiči na této silnici vyhnuli kolizi, musí v sobě leckdy objevit kus poctivé kaskadérštiny.

Autor reportáže: Jan Kiss


Na silnici X

27. 4. 2009

Developerský boom v Hradci Králové vítají všichni ti, co chtějí bydlet. Ale ti, co si najdou bydlení v části města Třebeš, netuší, co je čeká. Ze silnice 3. třídy se stala téměř výpadovka a na chodce a cyklisty se zapomnělo.

Autor reportáže: Jan Kiss


Vyhledávání v archivu reportáží