Archiv: Jak nakupovat


Psi

15. 4. 2014

Pořídit si psa je závazek na mnoho let. Proto je určitě dobré vědět, jak psa kupovat a podle čeho vybírat. A také si uvědomit, že s chovem psa je spojena i řada povinností.

Autor reportáže: Pavla Freiwaldová


Byt

17. 3. 2014

Byty nekupujeme každý den, ale když už se k tomuto kroku rozhodneme, měli bychom vše důkladně promyslet. Ostatně, nejedná se o malou investici a ta ještě nemusí být konečná.

Autor reportáže: Dáša Horká


Auto z bazaru

3. 3. 2014

V prvním díle naší poradny jsme se zaměřili na technický stav auta. Ale to zdaleka není všechno. Dnes poradíme, co bychom měli vědět o minulosti auta a jeho majiteli. A nezapomeneme ani na kupní smlouvu.

Autor reportáže: Dáša Horká


Auto z bazaru

17. 2. 2014

Nákup ojetého auta je vždy spojený s určitými riziky. Vždycky to chce čas a dostatečnou přípravu. Základ je vědět, co kupujeme.

Autor reportáže: Dáša Horká


Sýry

18. 12. 2013

Doba, kdy jsme znali sýry jen tavené a plátkové, je naštěstí již za námi, ale přesto v konzumaci sýrů za ostatními státy Evropské unie stále zaostáváme. V našem jídelníčku by ale rozhodně neměly chybět.

Autor reportáže: Lada Krenková


Ryby

11. 12. 2013

O tom, že je rybí maso zdravé, nemůže být pochyb. Přesto ryby jíme velmi málo. Důvody jsou známé – sladkovodní ryby jsou většinou samá kost a mořské ryby jsou zase dražší. Navíc se mnohdy obáváme, že ryby dovážené z takové dálky, nebudou čerstvé.

Autor reportáže: Dáša Horká


Ryby

4. 12. 2013

Napadlo vás někdy, že i u nákupu mražených ryb je důležité přečíst si obal? Důležité to opravdu je, tedy pokud není vaším cílem koupit si místo ryby vodu. Vysvětlení se dozvíte v dnešním dílu seriálu o kvalitě potravin.

Autor reportáže: Marcela Avramopulu


Masné výrobky

3. 12. 2013

Masné výrobky a uzeniny zrovna nepatří mezi potraviny, které bychom měli do svého jídelníčku často zařazovat. Když už si je ale chceme koupit, je dobré si umět správně vybrat.

Autor reportáže: Marcela Avramopulu


Exotické ovoce

2. 12. 2013

Exotické ovoce se stále více prosazuje v našem jídelníčku. Při nákupu ale nemusíme mít problém jen se složitým názvem, v naší zeměpisné šířce se nemůžeme seznámit s tím, jak vypadá přirozeně dozrálý plod a tak je možné, že si často v obchodě nevědomky vybíráme méně kvalitní kusy.

Autor reportáže: Zuzana Vlčková


Máslo, margarín, oleje

27. 11. 2013

Dnešní díl se bude věnovat tukům, které používáme v kuchyni. Víte třeba, který olej se považuje za nejkvalitnější? Nebo jak poznáte kvalitní margarín?

Autor reportáže: Marcela Avramopulu


Vyhledávání v archivu reportáží