Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Na křídlech svobody

Na křídlech svobody

Třicáté výročí pádu komunismu nebo smrt Jana Palacha před 50 lety připomíná v centru Prahy výstava Na křídlech svobody. Italští a čeští streetartoví umělci vytvořili díla, která reagují na tyto historické události a na téma svobody.

Svět knihy v Plzni

Svět knihy v Plzni

Začal mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy v Plzni. V západočeské metropoli se představí více než 60 nakladatelství z České republiky a Evropy. Cílem festivalu je propagovat knižní kulturu a čtenářství napříč generacemi i žánry.

Hosté Světu knihy

Hosté Světu knihy

Hosté festivalu Svět knihy nejsou jen z Evropy - jedním z nich je Argentinec Juan Pablo Bertazza. České prostředí se mu líbí natolik, že se tu rozhodl žít. Naopak česká spisovatelka, držitelka Magnesie Litery - Anna Cima - rodnou zemi opustila a přestěhovala se do Japonska.

Jakub Švéda v galerii Černá labuť

Jakub Švéda v galerii Černá labuť

Mayday – varovný signál, které vysílají lodě, když jim hrozí potopení a taky název výstavy výtvarníka Jakuba Švédy v galerii Černá labuť.

Zdravý nemocný

Zdravý nemocný

Hypochondrovi k uzdravení pomůže lstí služebná. Základní zápletka stovky let staré komedie francouzského dramatika Moliéra Zdravý nemocný. Novou sezonu s ní otevírá soubor ostravského Divadla Petra Bezruče.

Krátké zprávy

Krátké zprávy

Rapper Dave získal cenu Mercury, nová pravidla buskingu v Praze a dokončená rekonstrukce Janáčkova divadla v Brně.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2019
 L ST AD HD