Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Vzpomínková koláž Horníček 100

Vzpomínková koláž Horníček 100

Před sto lety se narodil Miroslav Horníček - herec, výtvarník a spisovatel. Po druhé světové válce se stal jevištním partnerem Jana Wericha. V dnešním Divadle ABC pak hrál i režíroval bezmála čtyřicet let.

Český design v Bruselu

Český design v Bruselu

Český a československý design byl v minulosti minimálně evropským pojmem. Platí to ale stále? Odpověď právě na tuto otázku hledají mladí designéři tento víkend v belgickém Bruselu.

Závěr festivalu Struny podzimu

Závěr festivalu Struny podzimu

Posledním letošním koncertem se uzavírá festival Struny podzimu. Mezižánrovou přehlídku zakončují v pražském Rudolfinu společným koncertem klavírista Michel Camilo a kytarista Tomatito.

Legendy ateliéru grafiky

Legendy ateliéru grafiky

Ateliér grafiky číslo dvě na Akademii výtvarných umění v Praze přivedl na výtvarnou scénu osobnosti překvapivě různorodého rukopisu: od malíře Josefa Bolfa, přes spisovatelku Markétu Baňkovou, až po autorku sociálních projektů Kateřinu Šedou.

Filmový portrét Vratislava Effenbergera

Filmový portrét Vratislava Effenbergera

Fikci s realitou i hraný film s dokumentem kombinuje režisér David Jařab v celovečerním portrétu Vratislava Effenbergera. Básníka a organizátora i reformátora československého poválečného surrealistického hnutí.

Výstava Zombie Rituals

Výstava Zombie Rituals

Město jako organismus, pohyb a život. Život lidí, kteří mají každodenní rituály a ztrácí svou individualitu. Tak vypadá cyklus obrazů, který v pražské White Pearl Gallery představuje malíř Martin Salajka.

Home: nový singl zpěvačky Lenny

Home: nový singl zpěvačky Lenny

O slovo se dva roky po debutovém albu znovu hlásí zpěvačka Lenny. Právě vydává nový singl Home, už druhou píseň, kterou navazuje na úspěšnou desku. S tou získala čtyři ceny Anděl v hlavních kategoriích.

Pokoje 2018

Pokoje 2018

Návod na nekonečné bytí, nebo recept na na zívání - jen některé nápady studentů umění, kteří vystavují své projekty na výstavě Pokoje 2018. V Kampusu Hybernská v Praze 1 se představuje celkem 41 ateliérů ze čtrnácti uměleckých škol.

Ennio Morricone slaví devadesátiny

Ennio Morricone slaví devadesátiny

Ennio Morricone - jeden z největších autorů filmové hudby slaví devadesátiny. Složil doprovod k víc než pěti stovkám filmů, za Osm hrozných amerického režiséra Quentina Tarantina získal Oskara, stejně tak jako za celoživotní dílo.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2018
 L ST AD HD