Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Festival Open Square

Festival Open Square

Jedenáct pražských kulturních a společenských institucí se spojilo a uspořádalo společný den otevřených dveří. Přivedla je k tomu atmosféra náměstí Jana Palacha, se kterým všechny sousedí. V jeho blízkosti pořádají každoročně festival Open Square.

Roger Waters koncertuje v Praze

Roger Waters koncertuje v Praze

Roger Waters někdejší člen skupiny Pink Floyd dvakrát po sobě zpívá v Praze. Jeho včerejší velkolepá show se v metropoli zopakuje ještě dnes večer. Pro mnohé jedna z největších koncertních událostí roku se nesla taky v duchu protestu proti prezidentu Donaldu Trumpovi.

60 let Laterny magiky

60 let Laterny magiky

Poprvé se představila na Světové výstavě Expo 58 v Bruselu. Od té doby uplynulo šedesát let a Laterna Magika slaví. Soubor teď nabízí divákům nejúspěšnější představení, ale i prohlídky zákulisí. Na jejich domovské scéně v Národním divadle je Anna Bahnerová.

Galerie místo garáží

Galerie místo garáží

Prostorná galerie, ateliéry, místo pro tvůrčí rezidence i nejrůznější umělecké projekty. V pražském Karlíně vznikl nový kulturní prostor Garage Gallery Karlín. V bývalých garážích a autoopravně z roku 1937.

Nová kniha George R. R. Martina

Nová kniha George R. R. Martina

George R. R. Martin – autor Her o trůny konečně oznámil termín, kdy vyjde jeho nová kniha. Nebudou to ale očekávané Vichry zimy, šesté pokračování série Písně ledu a ohně, ale jiný příběh ze světa Západozemí.

Svatý grál od Monty Pythons v Brně

Svatý grál od Monty Pythons v Brně

Svatý grál přijel do Brna hledat král Artuš – ovšem ne coby onen moudrý a důstojný panovník, jak ho známe z legend, ale jako potrhlý nemotora. Historický příběh z anglické minulosti vypráví Městské divadlo Brno optikou skupiny Monty Python.

Výstava španělského malíře Martineze

Výstava španělského malíře Martineze

Španělský malíř Manuel Martinez vystavuje poprvé v Česku - v pražské galerii Mánes.

Christies v České centru Berlín

Christies v České centru Berlín

Krásky a zvířata. Aukční síň Christies představuje během berlínského Gallery Weekendu výstavu děl, která se zabývají ideálem krásy i fascinací hrůzou. Práce vytvořené nebo sesbírané v Německu a Svaté říši římské vystavují v Českém centru v Berlíně.

Výstava děl Augusta Rodina

Výstava děl Augusta Rodina

Myslitel, Polibek anebo Občané z Calais - nejznámější díla Augusta Rodina jsou teď k vidění v londýnském British Museum. Vystavena jsou tam společně s antickými sochami, které francouzského umělce inspirovaly při jeho tvorbě.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2018
 L ST AD HD