44 minut

5. ledna 2019

Obsah dílu

Reforma české justice — Justici by měli pomoci noví soudci — Změny v justici — Dlouholeté kauzy u českých soudů — Tragická úniková hra — Žluté vesty opět v ulicích — Zájem o hypotéky poklesl — Primátor Prahy skončí ve správní radě VZP — Závěje v Německu a Rakousku — Počasí komplikovalo dopravu — Ostravští silničáři — Nejteplejší rok — Nová kniha mapuje výchovu dětí za socialismu — Demonstrace v Maďarsku — Dostupnost léku na onemocnění srdce — Nedostupnost léků — Zájem o strojvedoucí — Rekordně drahý tuňák — Ochana letních chat — Změna bodového systému — Stávající a plánovaný systém — Jednání o změnách bodového systému — Trump trvá na zdi — Odstranění svodidel na D1 — Následky bouře Pabuk — Ukrajinské pravoslaví — Sčítání ptáků

Části dílu

00:36
Reforma české justice
  Českou justici čeká v letošním roce schvalování několika zásadních reforem. Už během prvního čtvrtletí má vláda schvalovat nový systém hodnocení každého soudce a pravidla pro jejich postup do vyšších stupňů justice.
  01:16
  Justici by měli pomoci noví soudci
   Justice totiž nové soudce nutně potřebuje. Lidé i instituce se loni soudili častěji než v předchozích letech. A přestože většinu sporů soudy stihnou rozhodnout do jednoho roku, vrší se jim na stole hlavně správní žaloby.
   03:49
   Změny v justici
    Soudům letos nejspíš přibude práce.
    04:53
    Dlouholeté kauzy u českých soudů
     Kromě zmíněné bezpečnostní prověrky kancléře Vratislava Mynáře čeká justici v tomto roce rozuzlení i v několika dalších klíčových kauzách. Pražský vrchní soud by měl podruhé rozhodovat o osudu bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.
     07:57
     Tragická úniková hra
      Vyšetřování tragického požáru v Koszalinu v Polsku. Pětice nezletilých dívek se udusila kouřem v tzv. únikové místnosti – hře oblíbené i v Česku.
      10:02
      Žluté vesty opět v ulicích
       Stoupenci protestního hnutí takzvaných žlutých vest dnes opět vyrazili do ulic a na silnice francouzských měst, aby demonstrovali proti vládě a politice prezidenta Emmanuela Macrona.
       10:31
       Zájem o hypotéky poklesl
        Zájem o hypotéky podle prvních odhadů loni poklesl o téměř 3 procenta. Lidé si tak na bydlení půjčili kolem 218 miliard korun, tedy o 6 miliard méně, než v roce 2017.
        13:13
        Primátor Prahy skončí ve správní radě VZP
         Primátor hlavního města Zdeněk Hřib skončí ve správní radě VZ, v níž je nominován za Piráty. Podle Hřiba jeho nástupce vybírá poslanecký klub a už proběhly pohovory s jednotlivými kandidáty.
         13:52
         Závěje v Německu a Rakousku
          Letiště v Mnichově kvůli hustému sněžení muselo zrušit až deset procent letů, včetně spojů do Prahy. V Alpách kvůli přívalům sněhu hrozí laviny.
          15:00
          Počasí komplikovalo dopravu
           Vydatné sněžení a silný vítr zkomplikovaly dopravu na mnoha místech republiky.
           16:51
           Ostravští silničáři
            Živý vstup Heleny Dohnnalové.
            18:08
            Nejteplejší rok
             Loňský rok byl podle údajů z pražského Klementina vůbec nejteplejší od začátku měření na konci 18. století.
             18:32
             Nová kniha mapuje výchovu dětí za socialismu
              Jejich výchova začala uvázáním pionýrského šátku a končila zhruba v době, kdy poprvé sedli na moped. Jak komunistický režim formoval děti a mládež ke svému obrazu od roku 1948 do normalizace, to mapuje publikace historiků Jiřího Knapíka a Martina France.
              21:35
              Demonstrace v Maďarsku
               Maďarská opozice a odbory vyzývají ke generální stávce kvůli reformě pracovního zákoníku. Ta výrazně navyšuje přesčasy zaměstnanců. Po stažení novely v Budapešti i dalších městech znovu volaly masové demonstrace.
               22:44
               Dostupnost léku na onemocnění srdce
                Lék Digoxin, který používají pacienti s onemocněním srdce, by měl být od příštího týdne opět dostupný v lékárnách. Distributor ho začal dovážet ze Slovenska. Standardní dodávky se mají obnovit počátkem února, kdy má skončit dvouměsíční výpadek ve výrobě.
                23:12
                Nedostupnost léků
                 V českých lékárnách loni lokálně chybělo na dvě stovky různých druhů léků. Nejvíce v létě. Teď aktuálně je situace lepší, přesto lékárníci požadují systémovou změnu.
                 25:13
                 Zájem o strojvedoucí
                  Ještě před deseti lety se strojvedoucí v Česku báli o práci - teď se o ně firmy perou. Situaci dál vyostří velké změny, které se chystají letos - Českým drahám přeberou soukromí dopravci asi 5 procent dotovaných výkonů.
                  27:15
                  Rekordně drahý tuňák
                   Na rybím trhu v Tokiu vydražili tuňáka za rekordní sumu přesahující tři miliony dolarů. Rybu vážící 278 kilogramů koupil řetězec japonských restaurací prodávají sushi.
                   27:42
                   Ochana letních chat
                    Chatařům a chalupářům, kterých je v Česku přes 400 000, začíná zřejmě nejhorší období v roce. Opuštěné budovy lákají zloděje.
                    29:43
                    Změna bodového systému
                     Oživený plán na změnu bodového systému. Už před rokem a půl prošel materiál úpravami, do schvalovacího procesu se ale nakonec nedostal. Teď jsou tu změny. Škála bodových trestů se má zúžit na dvě skupiny: čtyř a šestibodové postihy.
                     32:48
                     Stávající a plánovaný systém
                      V tuto chvíli jsou přestupky rozděleny do pěti kategorií. Nově by měly existovat jen dvě.
                      33:16
                      Jednání o změnách bodového systému
                       Ministr dopravy Dan Ťok má obrysy nového bodového systému hotové už skoro dva roky. Poprvé o něm mluvil, když seděl ještě ve vládě Bohuslava Sobotky. Kritici namítají, že změny mohly už dávno platit.
                       35:35
                       Trump trvá na zdi
                        Vyhlášení stavu nouze i blokování peněz pro federální úřady celé roky - to všechno je americký prezident Donald Trump připraven udělat, pokud Kongres neschváli víc než 5 miliard dolarů na stavbu zdi s Mexikem.
                        36:44
                        Odstranění svodidel na D1
                         Živý vstup Blanky Poulové.
                         38:15
                         Následky bouře Pabuk
                          Tropická bouře Pabuk zeslábla na tlakovou níži a z thajské pevniny se přesunula nad Andamanské moře. Nechala za sebou po jednom mrtvém a pohřešovaném.
                          40:06
                          Ukrajinské pravoslaví
                           Konstantinopolský patriarcha Bartoloměj při slavnostní bohoslužbě oficiálně uznal samostatnost ukrajinské pravoslavné církve.
                           40:30
                           Sčítání ptáků
                            Vůbec poprvé mohou tento víkend dobrovolníci po celém Česku sčítat ptáky na krmítkách. Ornitologům tak pomohou zmapovat změny v jejich populaci.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž43 minut
                            Další díl
                            6. ledna 2019

                            Přehled dílů

                            Stopáž55 minut

                            11. června

                            Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                            11. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            11. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            11. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            10. června

                            Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                            10. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            10. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            10. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž49 minut

                            9. června

                            Bezpečnostní opatření v Praze — Zadržení cizince — Stupně ohrožení v ČR — Reakce politiků — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb ve 23:00 — Čekání na výsledky voleb — Nové složení parlamentu i komise — Čekání na výsledky voleb — Volby a vliv na domácí politiku — Čekání na výsledky voleb — Které země volí dnes — Polské téma voleb: bezpečnost — Výsledky za celou Evropskou unii — Osvobození rukojmí — Přísnější podmínky pro dovoz medu — Zásah nejmodernějšího ruského letounu — Požár bytu v Plzni na Východním předměstí — Oprava silnice v Mikulově — Chybí místa v domovech pro seniory — Dovoz ojetých osobních aut — Tragické nehody cyklistů — Naréndra Módí složil přísahu — Nalezené fotky severočeských památek — Zájem o splouvání Teplé Vltavy — Krakatit ve Staré Huti — Benny Gantz opouští vládu

                            9. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            9. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            9. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            8. června

                            Volby do EP v Česku — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Průběh voleb do Evropského parlamentu — Práce ve volební komisi — Účast u voleb do europarlamentu — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Volby v obci s nejméně obyvateli — Sčítání hlasů a dohled nad výsledky — Volby a festival v Litomyšli — Spokojenost se členstvím v EU — Evropské volby na Slovensku — Místní referendum o stavbě továrny na baterie — Záchrana rukojmích — Útok na dánskou premiérku — Bouřky, kroupy a silný vítr v části Česka — RegioJet stáhl z provozu spací vozy — Pomoc vážně nemocným dětem — Ceny za kempování v Česku — Počet kempů v ČR — Proměny stanování v průběhu dekád — Glamping – komfortní kempování — Rozhovory prezidentů USA a Francie — Policie hledá svědky nehody — Spor o úklid soutěsky po požáru — Vězni nastudovali West Side Story — Zemřel autor prvního barevného snímku Země z povrchu Měsíce — Kafkův Proces v Divadle Kolowrat

                            8. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            8. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            8. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            7. června

                            Volby do EP — Česko volí europoslance — Volby v ČR — Politici odevzdali své hlasy — Volby do Evropského parlamentu — Právo volit i nevolit — Evropský parlament — Pravomoci europoslanců — Kde a kdy se volí — Netypická volební místa — Letouny pro Ukrajinu — Úder na školu v Gaze — Novela o znásilnění — Odklízení po neštěstí — Odškodnění pro cestující z vlaku — V Česku přibývá kruhových křižovatek — Nehody na křižovatkách — Jak jezdit po kruhovém obejzdu — Přebytek hospodaření obcí a krajů — Deštivé počasí na polích — Rezigance Iva Kaderky — Zahraniční agenti nesmí v Rusku kandidovat — Policie hledá muže — Oprava praskliny na D1 — Kasárna Karlín — Školy bez ředitelů — Čechoslováci na operaci Overloard — Pouliční psi v Turecku — Trhejte vlčí bob — Filmy dětí z dětských domovů — Noc kostelů

                            7. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            7. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            7. 6. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám