Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Ester Ledecká je dvojnásobnou olympijskou vítězkou

Události začínáme mimořádně sportem. Protože na zimní olympiádě si česká reprezentantka připsala mimořádný úspěch. Ester Ledecká získala v Pchjongčchangu druhé zlato.

Ústavní zákon o referendu

Ústavní zákon o referendu umožňující například hlasovat o vystoupení České republiky z Evropské unie ve sněmovně neprojde.

Spory o referendum

Už příští týden začnou ústavní zákon o referendu z pera SPD projednávat poslanci. Většina klubů bude hned v 1. čtení pro jeho zamítnutí.

Členství Česka v EU

Jak členství v Evropské unii vnímají sami obyvatelé Česka? Jsou skeptičtější než třeba Slováci, Poláci nebo Maďaři.

Snaha o syrské příměří

Příměří pro těžce zkoušené obyvatele Východní Ghúty v Sýrii. Právě teď o něm jedná Rada bezpečnosti OSN. 30denní klid zbraní by dovolil dopravit civilistům pomoc.

Do Česka doputovaly tuhé mrazy

Živý vstup Ivy Piskalové.

Protesty v Budapešti

Tisíce studentů a učitelů demonstrovaly včera večer v Budapešti. Požadují reformu vzdělávacího systému.

Předvolební tlak na maďarské neziskovky

Maďarská vláda stupňuje tlak proti neziskovým organizacím. Do parlamentu poslala návrh zákona, který má výrazně ztížit práci těm, které jsou zaměřeny na migranty.

Únor 1948

Lidé v Česku uctili památku obětí minulého režimu - a to v předvečer sedmdesátého výročí komunistického státního převratu v Československu.

Dokument Křišťálový fantom

70 let od komunistického převratu připomene Česká televize mimo jiné dokumentem Křišťálový fantom. Režisér Pavel Paleček v něm zachycuje setkání dcery komunistického prokurátora Karla Vaše a syna generála Heliodora Píky.

Čerpání evropských dotací

Ministerstvo pro místní rozvoj chce zrychlit čerpání evropských dotací z integrovaného regionálního operačního programu.

Vypískání hlavy státu

Vypískání hlavy státu - i tak by se daly popsat záběry, které zaujaly i na sociálních sítích.

Skautů v Česku přibývá

Za poslední rok složily skautský slib v Česku další dvě tisícovky lidí. S rostoucím zájem o skauting ale organizace narážejí na své limity. Personální i prostorové.

Lidé s trvale krácenou penzí

Přibývá seniorů, kteří předčasně odcházejí do důchodu.

Držení zbraní tři roky po masové vraždě v Uherském Brodě

Dnes jsou to přesně tři roky od tragédie v Uherském Brodě. Legální držitel zbraně tam zastřelil v místní restauraci 8 lidí, pak i sám sebe. Kvůli události se zpřísnil zákon o držení zbraní.

Zimní olympiáda 2018 končí

Česko zažilo během předposledního dne dva výrazné momenty - marný boj hokejistů o bronzovou medaili, ale i druhé zlato.

Česká stopa na olympiádě

Česká stopa na olympiádě je opět poměrně znatelná. Výprava byla - co do počtu sportovců - vůbec největší v historii. Měla 94 členů .

První kopec šampionky

O ty hlavní úspěchy se přitom letos postarala Češka, která vyrostla poněkud mimo domácí systém výchovy sportovců. Poprvé se postavila na lyže na kopcích kolem Špindlerova Mlýna. A symbolicky právě tam taky ladila formu těsně před olympiádou.

Fanoušci mezi samotnými sportovci

Na Hrách závodil každý sám za sebe. Radost a úspěch ale slavili spolu. Většina olympioniků zápasy a závody svých kamarádů prožívala intenzivněji a s většími nervy než ty svoje.

Jak poznat Alzheimerovu nemoc

Víc než 150 tisíc lidí trpí v Česku Alzheimerovou nemocí. Do roku 2050 by jich podle Světové zdravotnické organizace mohlo být až třikrát víc.

Ruská kryptoměna

S vlastní kryptoměnou přišel ruský farmář Michail Šljapnikov. Považuje ji za nástroj moderní doby a věří, že se v jeho zemi prosadí.

Přehrát vše
Stopáž41 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD