11. listopad 2017

Obsah dílu

Elektronické recepty — Elektronické recepty — Sestavování vlády — Schůzka Putin–Trump — Protesty v Katalánsku — Národní potravinová sbírka — Národní potravinová sbírka — Oslavy polské nezávislosti — Nový předseda pražského hnutí ANO — Počet turistů z Asie — Požár střechy zámku — Festival spisovatelů — Platby za poradce v zahraničí — Den válečných veteránů — Den válečných veteránů — Přístroj, který vrací sluch — Průměrný věk dožití — Nezabezpečené chaty a chalupy — Dražší povinné ručení — Následky nehod — Zbytečný hazard za volantem — Vzpomínka na oběti komunismu — Čína slaví další velký technologický úspěch — Problémy se sdíleným ubytováním — Divadla v Česku — Zakázané vlajky a hymny

Části dílu

00:36
Elektronické recepty
  Elektronické recepty by podle České lékařské komory neměly být povinné. Změna prý přinese problémy a mnoho starších doktorů kvůli tomu skončí, varoval dnes na sjezdu lékařské organizace její prezident Milan Kubek.
  01:23
  Elektronické recepty
   Doktorské profesní organizaci vadí i elektronická evidence tržeb. I kvůli měsíčnímu příjmu v řádech stokorun si bude lékař muset pořídit speciální pokladnu.
   04:12
   Sestavování vlády
    Andrej Babiš už avizoval, že nový kabinet má mít vedle premiéra čtrnáct členů.
    06:09
    Schůzka Putin–Trump
     Spojené státy a Rusko dosáhly dohody o Sýrii. Prohlášení schválili na neformálním setkání během summitu ve Vietnamu americký a ruský prezident. Hlavy obou zemí spolu nakonec mluvily třikrát.
     08:05
     Protesty v Katalánsku
      Právě v těchto chvílích demonstrují Katalánci za propuštění zadržených politiků, kteří vyhlásili nezávislost.
      08:31
      Národní potravinová sbírka
       Češi dnes nakupují pro potřebné. Už popáté v projektu národní potravinové sbírky. Jídlo a hygienické potřeby od dárců získávají charitativní organizace, senioři a lidi v nouzi.
       11:06
       Národní potravinová sbírka
        Živý vstup Martina Laštůvky.
        12:11
        Oslavy polské nezávislosti
         Na sto tisíc lidí přilákalo ve Varšavě největší shromáždění k oslavám obnoveníí polské nezávislosti. Pořádala ho vládní konzervativní strana Právo a spravedlnost za účasti nejvyšších představitelů země.
         14:07
         Nový předseda pražského hnutí ANO
          Novým předsedou pražského hnutí ANO se stal radní Prahy 11 Jan Říčař. Rozhodl o tom krajský sněm strany.
          14:24
          Počet turistů z Asie
           Česko je stále oblíbenější u turistů z asijských zemí. Například Číňanů přijelo letos do září skoro o polovinu víc než loni.
           16:10
           Požár střechy zámku
            Celý den hasí několik jednotek profesionálů i dobrovolníků požár střechy zámku v Plané na Tachovsku.
            16:28
            Festival spisovatelů
             Živý vstup Anny Štěpánkové.
             18:35
             Platby za poradce v zahraničí
              Rozrůstá se kauza hospodaření dceřiné firmy pražského dopravního podniku. Podle auditu platilo vedení společnosti Pražská strojírna neúčelně poradce v zahraničí.
              21:20
              Den válečných veteránů
               Napříč světem si dnes připomínají Den válečných veteránů. Spadá na výročí konce první světové války - přesně před devětadevadesáti lety podepsali příměří Spojenci s Německem dohodu o příměří.
               22:32
               Den válečných veteránů
                Živý vstup Erika Knajfla.
                25:13
                Přístroj, který vrací sluch
                 Dokáže vrátit sluch těm, kterým už nic jiného nepomáhalo - řeč je o kochleárním implantátu. Lékaři s pacienty si připomněli třicetileté výročí od první operace v Česku.
                 27:07
                 Průměrný věk dožití
                  Česká společnost stárne a lidé umírají ve stále pozdějším věku.
                  27:25
                  Nezabezpečené chaty a chalupy
                   Chalupářům začíná nepříjemná část roku. Jejich chaty přes zimu lákají zloděje. Lidé je ještě ani nestačili pořádně zazimovat a policisté v Krušných horách už vyšetřovali první vloupání.
                   29:14
                   Dražší povinné ručení
                    Ceny povinného ručení v příštím roce porostou. Důvodem je podle pojišťoven větší množství škod, které způsobí provozovatelé pojištěných vozidel.
                    31:20
                    Následky nehod
                     Roste nejenom počet škod způsobených provozovateli vozidel, ale také jejich rozsah.
                     31:59
                     Zbytečný hazard za volantem
                      Fenoménem jsou teď u mladých šoférů živá vysílání přes mobilní telefony na sociální sítě, a to během jízdy. Podle dopravní policie jde o zbytečný hazard.
                      34:47
                      Vzpomínka na oběti komunismu
                       I ve Spojených státech si připomněli sté výročí bolševické revoluce. V knihovně Kongresu se konala konference za účasti obětí totalitních režimů a politiků z mnoha zemí, včetně Česka.
                       37:19
                       Čína slaví další velký technologický úspěch
                        Dopravní letadlo čistě domácí výroby bez problémů dokončilo první let s pasažéry.
                        37:38
                        Problémy se sdíleným ubytováním
                         Praha chce mít pod kontrolou tzv. sdílené ubytování. Starosta první městské části proto vyzývá předsedy sdružení vlastníků jednotek, aby nahlásili sousedy, kteří tímto způsobem své byty pronajímají.
                         40:04
                         Divadla v Česku
                          Za poslední čtvrtstoletí se v Česku ztrojnásobil počet divadel.
                          40:22
                          Zakázané vlajky a hymny
                           Mezinárodní federace juda vyšetřuje sportovně-politický skandál. Pořadatelé posledních závodů ve Spojených arabských emirátech zakázali - v rozporu s pravidly - startovat zástupcům Izraele pod vlastní vlajkou.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           12. listopad 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           27. květen

                           Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                           27. 5. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           27. květen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 5. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           26. květen

                           Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                           26. 5. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           26. květen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           26. 5. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           25. květen

                           Headlines — Boj proti zdražování — Vývoj inflace — Ceny potravin klesají — Vývoj základní úrokové sazby — Boj o prezidentskou nominaci — Německo padlo do recese — Hokejové MS a tržby restaurací — Problémy v čele obrany — Boje u Bachmutu — Doživotí pro Adolfa Hlubika — Petr Pavel na Vysočině — Vydání Polada Omarova — Britský princ Edward v Praze — Zemřela Tina Turner — Kapacity středních škol — Zásah na demonstraci — Trest za chybějící státní naftu — Průměrné ceny pohonných hmot — Krádež šperků v Táboře — Chladné ráno v Česku — Nová zelená úsporám — Zelená úsporám pro bytové domy — Hospodářsky a sociálně ohrožené území — Kandidáti na ústavní soudce — Screening rakoviny slinivky — Incident u Downing street — Turecko před volbou prezidenta — Tendr ČEZ na temelínské generátory — Reklamace povrchu nové dálnice — Tragický požár rodinného domu v Salajně u Chebu — Rozhádaná obec kvůli zubaři — Gloria musaealis — Ilegální migrace mezi Francií a Itálií — Jan Doležal obhájil funkci — Videoklip na podporu hospiců — 25 let zámku Kroměříž v UNESCO

                           25. 5. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           25. květen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 5. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám