44 minut

11. listopadu 2017

Obsah dílu

Elektronické recepty — Elektronické recepty — Sestavování vlády — Schůzka Putin–Trump — Protesty v Katalánsku — Národní potravinová sbírka — Národní potravinová sbírka — Oslavy polské nezávislosti — Nový předseda pražského hnutí ANO — Počet turistů z Asie — Požár střechy zámku — Festival spisovatelů — Platby za poradce v zahraničí — Den válečných veteránů — Den válečných veteránů — Přístroj, který vrací sluch — Průměrný věk dožití — Nezabezpečené chaty a chalupy — Dražší povinné ručení — Následky nehod — Zbytečný hazard za volantem — Vzpomínka na oběti komunismu — Čína slaví další velký technologický úspěch — Problémy se sdíleným ubytováním — Divadla v Česku — Zakázané vlajky a hymny

Části dílu

00:36
Elektronické recepty
  Elektronické recepty by podle České lékařské komory neměly být povinné. Změna prý přinese problémy a mnoho starších doktorů kvůli tomu skončí, varoval dnes na sjezdu lékařské organizace její prezident Milan Kubek.
  01:23
  Elektronické recepty
   Doktorské profesní organizaci vadí i elektronická evidence tržeb. I kvůli měsíčnímu příjmu v řádech stokorun si bude lékař muset pořídit speciální pokladnu.
   04:12
   Sestavování vlády
    Andrej Babiš už avizoval, že nový kabinet má mít vedle premiéra čtrnáct členů.
    06:09
    Schůzka Putin–Trump
     Spojené státy a Rusko dosáhly dohody o Sýrii. Prohlášení schválili na neformálním setkání během summitu ve Vietnamu americký a ruský prezident. Hlavy obou zemí spolu nakonec mluvily třikrát.
     08:05
     Protesty v Katalánsku
      Právě v těchto chvílích demonstrují Katalánci za propuštění zadržených politiků, kteří vyhlásili nezávislost.
      08:31
      Národní potravinová sbírka
       Češi dnes nakupují pro potřebné. Už popáté v projektu národní potravinové sbírky. Jídlo a hygienické potřeby od dárců získávají charitativní organizace, senioři a lidi v nouzi.
       11:06
       Národní potravinová sbírka
        Živý vstup Martina Laštůvky.
        12:11
        Oslavy polské nezávislosti
         Na sto tisíc lidí přilákalo ve Varšavě největší shromáždění k oslavám obnoveníí polské nezávislosti. Pořádala ho vládní konzervativní strana Právo a spravedlnost za účasti nejvyšších představitelů země.
         14:07
         Nový předseda pražského hnutí ANO
          Novým předsedou pražského hnutí ANO se stal radní Prahy 11 Jan Říčař. Rozhodl o tom krajský sněm strany.
          14:24
          Počet turistů z Asie
           Česko je stále oblíbenější u turistů z asijských zemí. Například Číňanů přijelo letos do září skoro o polovinu víc než loni.
           16:10
           Požár střechy zámku
            Celý den hasí několik jednotek profesionálů i dobrovolníků požár střechy zámku v Plané na Tachovsku.
            16:28
            Festival spisovatelů
             Živý vstup Anny Štěpánkové.
             18:35
             Platby za poradce v zahraničí
              Rozrůstá se kauza hospodaření dceřiné firmy pražského dopravního podniku. Podle auditu platilo vedení společnosti Pražská strojírna neúčelně poradce v zahraničí.
              21:20
              Den válečných veteránů
               Napříč světem si dnes připomínají Den válečných veteránů. Spadá na výročí konce první světové války - přesně před devětadevadesáti lety podepsali příměří Spojenci s Německem dohodu o příměří.
               22:32
               Den válečných veteránů
                Živý vstup Erika Knajfla.
                25:13
                Přístroj, který vrací sluch
                 Dokáže vrátit sluch těm, kterým už nic jiného nepomáhalo - řeč je o kochleárním implantátu. Lékaři s pacienty si připomněli třicetileté výročí od první operace v Česku.
                 27:07
                 Průměrný věk dožití
                  Česká společnost stárne a lidé umírají ve stále pozdějším věku.
                  27:25
                  Nezabezpečené chaty a chalupy
                   Chalupářům začíná nepříjemná část roku. Jejich chaty přes zimu lákají zloděje. Lidé je ještě ani nestačili pořádně zazimovat a policisté v Krušných horách už vyšetřovali první vloupání.
                   29:14
                   Dražší povinné ručení
                    Ceny povinného ručení v příštím roce porostou. Důvodem je podle pojišťoven větší množství škod, které způsobí provozovatelé pojištěných vozidel.
                    31:20
                    Následky nehod
                     Roste nejenom počet škod způsobených provozovateli vozidel, ale také jejich rozsah.
                     31:59
                     Zbytečný hazard za volantem
                      Fenoménem jsou teď u mladých šoférů živá vysílání přes mobilní telefony na sociální sítě, a to během jízdy. Podle dopravní policie jde o zbytečný hazard.
                      34:47
                      Vzpomínka na oběti komunismu
                       I ve Spojených státech si připomněli sté výročí bolševické revoluce. V knihovně Kongresu se konala konference za účasti obětí totalitních režimů a politiků z mnoha zemí, včetně Česka.
                       37:19
                       Čína slaví další velký technologický úspěch
                        Dopravní letadlo čistě domácí výroby bez problémů dokončilo první let s pasažéry.
                        37:38
                        Problémy se sdíleným ubytováním
                         Praha chce mít pod kontrolou tzv. sdílené ubytování. Starosta první městské části proto vyzývá předsedy sdružení vlastníků jednotek, aby nahlásili sousedy, kteří tímto způsobem své byty pronajímají.
                         40:04
                         Divadla v Česku
                          Za poslední čtvrtstoletí se v Česku ztrojnásobil počet divadel.
                          40:22
                          Zakázané vlajky a hymny
                           Mezinárodní federace juda vyšetřuje sportovně-politický skandál. Pořadatelé posledních závodů ve Spojených arabských emirátech zakázali - v rozporu s pravidly - startovat zástupcům Izraele pod vlastní vlajkou.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž45 minut
                           Další díl
                           12. listopadu 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž49 minut

                           22. června

                           Headlines — Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Záplavy ve Švýcarsku — Nárust populace v Jeruzalémě — Rušení spojů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                           22. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           22. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           21. června

                           Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                           21. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           21. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           20. června

                           Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                           20. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           19. června

                           Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                           19. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           19. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           18. června

                           Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                           18. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           18. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 6. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám