19. září 2017

Obsah dílu

Ředitel finanční správy před poslanci rozpočtového výboru — Ředitel finanční správy před poslanci rozpočtového výboru — Zajišťovací příkazy — Využívání zajišťovacích příkazů — Projev Donalda Trumpa před Valným shromážděním OSN — Projev Donalda Trumpa před Valným shromážděním OSN — Kauza ROP Severozápad — Zákaz těžby zdravého dřeva — Dražba vily Radovana Krejčíře — Výroba osobních aut v ČR — Akademická prémie pro 3 špičkové české vědce — Songy a balady Marty Kubišové — Cvičení Západ 2017 — Vznik Československa — Problémy s průjezdem hasičů — Protesty v Atlantě — Muslimský šátek ve školách — Ve venkovských oblastech ubývá lékařů — Obce bez lékárny — Nedostatek posudkových lékařů — Hurikán Maria — Vrak německé ponorky — ÚS o neplatnosti výpovědi z práce — Ryanair ruší lety — Výbuch v armádní ubytovně ve Vyškově — Rohingové v Myanmaru — Vražda bosse podsvětí Antonína Běly — Pálení rohoviny z nosorožců — Zlatá Praha — Dělostřelecké koule z 16. století

Části dílu

00:34
Ředitel finanční správy před poslanci rozpočtového výboru
  Vyšetřování nedaněných korunových dluhopisů a podezření na zbytečnou šikanu firem prostřednictvím zajišťovacích příkazů. Dvě sporné záležitosti, které poslancům rozpočtového výboru osobně vysvětloval ředitel finanční správy Martin Janeček.
  01:08
  Ředitel finanční správy před poslanci rozpočtového výboru
   Šéf úřadu ve sněmovně upřesnil, že jeho podřízení kontrolují víc než patnáct set případů, kdy firmy využily korunových dluhopisů.
   03:45
   Zajišťovací příkazy
    Další agenda finanční správy, o které se dnes mluvilo ve sněmovně, jsou zajišťovací příkazy.
    04:31
    Využívání zajišťovacích příkazů
     Rozhovor se Zbyňkem Stanjurou.
     06:40
     Projev Donalda Trumpa před Valným shromážděním OSN
      Americký prezident Donald Trump varoval svět před hrozbou problematických režimů. Ve svém prvním projevu před Valným shromážděním OSN prohlásil, že Spojené státy ochrání své spojence.
      07:15
      Projev Donalda Trumpa před Valným shromážděním OSN
       Živý vstup Martina Řezníčka.
       12:19
       Kauza ROP Severozápad
        Ústecký krajský soud vrátil případ obžalovaných ředitelů ROP Severozápad Petra Kušnierze a Petra Vráblíka zpět k vrchnímu státnímu zástupci k došetření.
        12:49
        Zákaz těžby zdravého dřeva
         Živý vstup Vlastimila Weinera.
         15:38
         Dražba vily Radovana Krejčíře
          Černošická vila Radovana Krejčíře nemá nového majitele. Do dnešní dražby se nikdo nepřihlásil. Znalci sídlo ocenili na takřka sto milionů korun.
          15:59
          Výroba osobních aut v ČR
           Automobilky v Česku prolomily nový rekord – letos do srpna vyrobily skoro 940 a půl tisíce osobních vozů. Meziročně produkce vzrostla bezmála o 6 procent.
           16:35
           Akademická prémie pro 3 špičkové české vědce
            Prestižní cenu udělila předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová. Každý z laureátů získá v příštích 6 letech až 30 milionů korun na výzkum.
            17:07
            Songy a balady Marty Kubišové
             Znovu vychází první sólová deska Marty Kubišové. Poprvé vyšla v roce 1969 a hned se stala senzací i symbolem doby. Album s názvem Songy a balady vznikalo za pohnutých okolností nastupující normalizace.
             20:32
             Cvičení Západ 2017
              Na vojenských polygonech v Rusku a Bělorusku vrcholí strategické cvičení Západ 2017. Evropská unie i NATO ho bedlivě sledují.
              22:42
              Vznik Československa
               Slovensko si nebude připomínat vznik Československa v roce 1918 státním svátkem.
               22:58
               Problémy s průjezdem hasičů
                Každá minuta je důležitá. Jak při záchraně lidského života, tak při požárech. Hasiči je ale často ztrácí úplně zbytečně. Na samotné cestě k místu zásahu.
                25:18
                Protesty v Atlantě
                 Policejní auto v plamenech a tři zatčení demonstranti – výsledek včerejších protestů na technické univerzitě v americké Atlantě.
                 25:37
                 Muslimský šátek ve školách
                  Mladá Somálka prohrála spor s pražskou zdravotnickou školou. Žádala omluvu a 60 tisíc jako odškodné za to, že při výuce nesměla nosit muslimský šátek. Soud to zamítl.
                  28:05
                  Ve venkovských oblastech ubývá lékařů
                   Zejména v menších obcích nejvíce chybí odborníci, kteří zajišťují primární péči – praktičtí lékaři pro děti i dospělé, zubaři a gynekologové.
                   30:43
                   Obce bez lékárny
                    Lékárna nebo alespoň výdejna léků často chybí i ve větších vesnicích. Týká se to třeba 83 obcí, které mají přes dva tisíce obyvatel.
                    31:11
                    Nedostatek posudkových lékařů
                     Posudkové službě už delší dobu scházejí lékaři. Ti postupně odcházejí kvůli vysokému věku. Aspoň částečně je teď mají nahradit doktoři, kteří vypomůžou na smlouvu. A také asistenti najatí na administrativu.
                     33:21
                     Hurikán Maria
                      Zatím nejsilnější hurikán sezony udeřil v Karibiku. Meteorologové varují, že Maria je extrémně nebezpečná. Svou sílu už ukázala na ostrově Dominika, který podle tamního premiéra zdevastovala.
                      35:19
                      Vrak německé ponorky
                       U belgického pobřeží našli potápěči mimořádně zachovalý vrak německé ponorky z první světové války.
                       35:35
                       ÚS o neplatnosti výpovědi z práce
                        Živý vstup Michala Cagaly.
                        37:14
                        Ryanair ruší lety
                         Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair ruší až do konce října zhruba 50 letů denně. Seznam stornovaných spojů zveřejnila na internetu.
                         39:22
                         Výbuch v armádní ubytovně ve Vyškově
                          Jeden vojenský policista zemřel a další se zranil při výbuchu v armádní ubytovně ve Vyškově. Jak ukazují živé záběry z místa, její okolí je stále uzavřené.
                          39:45
                          Rohingové v Myanmaru
                           Za neupřímnost sklidila kritiku vládkyně Myanmaru Aun Schan Su Ťij, která konečně prolomila mlčení ohledně násilí páchaného armádou na menšině muslimských Rohingů v zemi.
                           42:21
                           Vražda bosse podsvětí Antonína Běly
                            21 let stará vražda bosse podsvětí Antonína Běly nejspíš zůstane bez trestu.
                            42:38
                            Pálení rohoviny z nosorožců
                             Zoologická zahrada ve Dvoře Králové dnes spálila své zásoby rohoviny z nosorožců.
                             44:30
                             Zlatá Praha
                              Gabriela Beňačková, Štefan Margita, Petr Zuska – jen některá jména, která patří k programu letošního ročníku Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha.
                              45:12
                              Dělostřelecké koule z 16. století
                               Unikátní nález ohlásili čeští policejní potápěči. Při odminovávání řeky Driny v Bosně a Hercegovině našli dělostřelecké koule z 16. století.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               20. září 2017

                               Přehled dílů

                               Stopáž50 minut

                               28. květen

                               Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                               28. 5. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               28. květen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               28. 5. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               27. květen

                               Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                               27. 5. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               27. květen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               27. 5. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               26. květen

                               Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                               26. 5. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               26. květen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               26. 5. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám