Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Rušení poplatků ve zdravotnictví

Regulační poplatky v ambulancích a lékárnách mají skončit. Dnes o tom rozhodli poslanci. Od příštího roku tak pravděpodobně zůstane jediný poplatek, a to za návštěvu pohotovosti.

Kompenzace za výpadky příjmů

Většina zdravotnických zařízení přiznává, že jim platby od pacientů budou chybět. A nic na tom nemění ani slib kabinetu, že jim propad nahradí.

Rušení poplatků ve zdravotnictví

Rozhovor se Svatoplukem Němečkem a Leošem Hegerem

Zatčení Ivo Rittiga

Ivo Rittig znovu v rukou policie. Tentokrát ho zadržela kvůli možným daňovým únikům a tunelování společnosti Oleo Chemical.

Zatčení Ivo Rittiga

Živý vstup Jiřího Hynka

Koalice proti Islámskému státu dál sílí

Přidalo se Dánsko a večer bude o vyslání stíhaček do Iráku hlasovat britský parlament. Pozice radikálů znovu bombardovaly Spojené státy.

Poslanecké spory o lustrační zákon

Pravicové opozici se ve sněmovně nepodařilo prosadit povinné lustrační osvědčení pro členy vlády. Lustrační zákon se bude vztahovat jenom na místa vedoucích úředníků.

Doplňující volby do Senátu

Živý vstup Kateřiny Polákové

Zdravotní problémy Kim Čong-una

Severokorejská oficiální média přiznala, že mladý vůdce země Kim Čong-un trpí zdravotními problémy. Při chůzi totiž kulhá.

Maďarská inspirace skotským referendem

Skotské referendum o nezávislosti inspirovalo mnohé etnické menšiny v Evropě. Mnohé z nich plánují vlastní hlasování nebo vznášejí požadavky na posílení vlastní samosprávy.

Nový předseda Grantové agentury

Novým předsedou Grantové agentury bude od října dosavadní místopředseda profesor Ivan Netuka.

Noc vědců

Živý vstup Barbory Lukšové

Dodávky plynu z Ruska

Ukrajina má na letošní zimu předběžně zajištěné dodávky plynu z Ruska výměnou za uhrazení části nesplaceného dluhu.

Vladimir Putin: oblíbený i ostře kritizovaný

Popularita Vladimira Putina láme v Rusku rekordy. Zatímco Západ Kreml ostře kritizuje kvůli postoji k ukrajinské krizi, doma je renomé politika, který je u moci už 15 let, neotřesitelné.

Obálka s práškem na ministerstvu

Na ministerstvo zahraničí dorazila dopoledne obálka s bílým práškem – jako předevčírem na Hrad a na Úřad vlády.

Jak pečovat o nemocné blízké

Závěr života by měli lidé prožít v domácím prostředí. Na tom se shoduje řada odborníků. Pečovat o své nemocné blízké ale většina lidí neumí.

Nejbohatší Češi

Tuzemští miliardáři rozšířili své jmění. S výjimkou dlouhodobě nejbohatšího Petra Kellnera.

Den piva

Už zítra Česká republika oslaví druhý ročník Dne piva. Jeho cílem je přilákat lidi do hospod a zvýšit tak konzumaci piva točeného.

Vysokoškolsky vzdělaní bezdomovci

Vystudovali vysokou školu, přesto skončili na ulici. Počet vzdělaných bezdomovců narůstá.

Bezdomovci v ČR

Vůbec poprvé se počet bezdomovců v České republice zjišťoval při sčítání lidu v roce 2011. Komisaři došli k číslu 11 496.

Bezdomovci v roli průvodců Prahou

Konkrétně v Praze realitu lidí bez domova už dva roky přibližují netradiční prohlídky, kde jsou v roli průvodců samotní bezdomovci. Zájem o tyto procházky je nově také ze strany škol.

Zdravotní problémy záchranářů z 11. září

Odbory ve Spojených státech tlačí na Kongres, aby prodloužil zákon o lékařské péči pro záchranáře, kteří pomáhali při teroristických útocích v roce 2001.

Kanalizace a čističky odpadních vod

Desítky obcí s méně než dvěma tisíci obyvateli jsou nebo brzy budou rozkopané. Budují totiž kanalizace a čističky odpadních vod.

Speciální stravování pro alergické děti

Základní a mateřské školy zavádějí speciální stravování pro alergické děti. Až dosud se museli stravovat doma nebo si nosit vlastní svačiny.

Stříbrné pamětní medaile

Významný český vědec Emil Paleček, zakladatel české virologie Dimitrij Slonim nebo biatlonisté Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec dnes v Senátu dostali stříbrné pamětní medaile.

Vyznamenání bojovníků proti komunismu

Dalších 38 bojovníků proti komunismu vyznamenal ministr obrany. Za tři roky fungování zákona o III. odboji získalo ocenění kolem 660 lidí.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2014
 P ST AD