Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Vyšší platy ústavních činitelů

Senátoři dnes hladce nechali projít zvýšení příjmů politiků, soudců, státních zástupců a dalších ústavních činitelů.

Koalice po Novém roce

Vláda by mohla i v novém roce dál počítat s hlasy liberálních demokratů.

Otravy metylalkoholem v Polsku

Deset mrtvých s podezřením na otravu metanolem hlásí Polsko. Další jsou v nemocnici.

Kontroly alkoholu končí

Bezplatné testování alkoholu dnes skončilo. Za tři týdny zkontrolovaly hygienické stanice v celé České republice tisíce lahví.

Ohrožená prezidentská volba?

Ústavní soud už má archy s podpisy, které posbíral senátor Okamura, a tiskaři slibují, že pokud se vrátí do hry, stihnou včas vyrobit i lístky s jeho jménem.

Vstup Erika Knajfla

Nemocnice v Pardubickém kraji mají jistotu, že jim VZP bude proplácet zdravotní péči i v roce 2013. Lůžka ani celá oddělení se rušit nebudou.

Zemřel Norman Schwarzkopf

Jeden z nejuznávanějších amerických generálů Norman Schwarzkopf zemřel. Bylo mu 78 let.

Svět kultury v uplynulém roce

Josef Škvorecký, Radek Brzobohatý nebo Vladimír Jiránek. To je několik jmen z celé řady kulturních osobností, které odešli v roce 2012. Uplynulý rok se nesl i ve znamení velkých změn v čele předních kulturních institucí.

Zmatky kolem změny DPH

Kvůli nové DPH tráví skoro polovina účetních čas mezi Vánoci a Novým rokem u počítače. Firmám totiž zbývá už jen několik dní, aby předělaly svoje ceníky.

Tragický začátek zimní sezony

Během týdne se tam na sjezdovkách smrtelně zranili už dva lidé. Naposledy dnes ve Špindlerově Mlýně, kde na noční jízdu na bobech doplatil bývalý fotbalový reprezentant a spolupracovník České televize Václav Drobný.

Dvojí výklad nového daňového zákona

Pracující důchodci, kterých je v republice až 80 000, přišli na to, jak uplatnit slevu na dani i po Novém roce. Stačí, aby na 1. ledna 2013 přerušili pobírání penze.

Prodej sektů před Silvestrem

V Česku vrcholí produkce a hlavně prodej sektů. Během silvestrovské noci se totiž vypijí víc než 4 miliony lahví šumivého vína.

Institut osoby blízké končí

Osoba blízká už řidičům nepomůže. Od 19. ledna nese podle nového silničního zákona odpovědnost za přestupky majitel vozidla.

Reklamace a vracení vánočních dárků

Čtyři dny po Vánocích se lidé pomalu vydávají do obchodů nejen za slevami, ale také vracet nehodící se nebo nepadnoucí dárky.

Nákupy firem před koncem roku

Soukromé firmy i státní úřady se na poslední chvíli snaží utratit peníze, které jim zbyly v rozpočtu. Dodavatelům kancelářských potřeb díky tomu stoupl v posledních týdnech obrat až o 30 procent.

Jak zastavit střelby na amerických školách

V Utahu školí učitele, jak nosit a použít na ochranu žáků zbraň.

Přísnější kontrola internetu v Číně

Čína přitvrdila v kontrole internetu. Uživatelé se budou muset oficiálně registrovat, poskytovatelé mazat příspěvky a případné viníky hlásit úřadům.

Češi a čokoláda

Každý Čech sní v průměru šest kilo čokolády za rok. Koncem roku jí ale lidé kupují rekordní množství.

Brusel: hlavní město islámského bankovnictví v EU

Město se snaží přítáhnout na starý kontinent peníze z bohatých bank a fondů, které fungují v souladu s islámským právem šaríja.

4 roky vězení pro ředitele internátu

Čtyři roky stráví ve vězení bývalý ředitel internátu v italské Aquile, a to za zabití z nedbalosti. Při zemětřesení v roce 2009 zahynuli 3 studenti.

Vzpomínky herce Luďka Munzara

Na slavnou éru Národního divadla a nejslavnější herecké tváře vzpomínal herec Luděk Munzar na komorní scéně vinohradského divadla. Pořad nazval Byl jsem na pouti dnes.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST