44 minut

9. září 2012

Obsah dílu

Omluva prezidentovi — Rebelové v ODS — Nelegální alkohol v Havířově — DPP a jízdenky — Irák zasáhla nová vlna teroristických útoků — V New Yorku řádila dvě tornáda — Situace kolem Národního divadla se od pátku neuklidnila — Pokuta ROP — Protesty proti zákazu obřízky — V syrském Aleppu probíhá tvrdá bitva o armádní základnu — Kontroverzní státní maturity — Jiří Bělohlávek — Paralympiáda končí — Návrat zraněného vojáka — Místo zjednodušení – další problémy — Platy lékařů — Solární boom v Česku pokračuje — Jihočínské Macao — Boj o Hong Kong — Těhotné kuřačky — Autobus pro narkomany — Vysychání řek — Na divokém severu (Šluknovsko 2011-2012)

Části dílu

00:38
Omluva prezidentovi
  Premiér Petr Nečas se omluvil prezidentovi Václavu Klausovi za svůj výrok o ekonomické debilitě. Řekl to v dnešních OVM.
  01:26
  Rebelové v ODS
   10 krajských lídrů ODS vyzvalo 6 svých poslanců, aby skončili s rebelií. Postavili se tak za premiéra. Podle něj reálně hrozí, že pokud daňový balíček neprojde, tak se Česko dostane do rozpočtového provizoria.
   07:41
   Nelegální alkohol v Havířově
    Policie zadržela muže, který zřejmě distribuoval nelegální alkohol v Havířově. Vypilo ho nejméně deset lidí a je velmi pravděpodobné, že byl i příčinou smrti tří z nich.
    11:10
    DPP a jízdenky
     Pražský dopravní podnik vypověděl smlouvu s firmou Cross Point. Údajně prodávala jízdenky ve vestibulech metra čtyřikrát dráž než její předchůdce.
     13:41
     Irák zasáhla nová vlna teroristických útoků
      Nejméně v jedenácti městech zemřelo přes 60 lidí a stovky dalších utrpěly zranění.
      15:31
      V New Yorku řádila dvě tornáda
       Vichr o rychlosti skoro 180 kilometrů v hodině převracel auta, ničil střechy a rozbíjel okna.
       15:45
       Situace kolem Národního divadla se od pátku neuklidnila
        V noci předali herci a šéfové uměleckých souborů ministryni kultury otevřený dopis. Odpoledne pak vyzvali premiéra, aby ji odvolal.
        17:22
        Pokuta ROP
         Úřady se hádají, kdo zaplatí pokutu za skandály v operačním programu Severozápad.
         18:59
         Protesty proti zákazu obřízky
          Poprvé v německé historii vedle sebe společně demonstrovali židé a muslimové. Stovky členů obou náboženských komunit do Berlína přivedl odpor proti červnovému rozhodnutí soudu v Kolíně nad Rýnem.
          20:45
          V syrském Aleppu probíhá tvrdá bitva o armádní základnu
           Vládní letectvo i dnes útočilo na obytné čtvrti města.
           21:00
           Kontroverzní státní maturity
            Ministr školství a jeho stínový protějšek se shodli, že kontroverzní státní maturity by se rušit neměly, ale musejí se razantně změnit a zlevnit.
            22:42
            Jiří Bělohlávek
             Koncertem v londýnské Royal Albert Hall se včera rozloučil dirigent Jiří Bělohlávek s rolí šéfdirigenta Symfonického orchestru BBC.
             25:15
             Paralympiáda končí
              V Londýně končí paralympijské hry – podle zájmu diváků nejúspěšnější v historii.
              27:16
              Návrat zraněného vojáka
               Voják zraněný střepinami v pátek v Afghánistánu při raketovém útoku na základnu v Lógaru se už léčí v Česku.
               28:03
               Místo zjednodušení – další problémy
                Ve zveřejňování záznamů z jednání zastupitelstev v Česku panuje zmatek.
                30:18
                Platy lékařů
                 Lékaři už v příštím roce se žádným výrazným zvyšováním platů počítat nemůžou. V rozhovoru pro ČT to řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger.
                 32:12
                 Solární boom v Česku pokračuje
                  Místo velkých elektráren na polích teď přibývají hlavně ty malé. Licencí pro jejich instalaci bylo letos uděleno několik stovek.
                  36:09
                  Jihočínské Macao
                   Světová finanční krize zpomalila taky růst čínského hospodářství a s ním i zisky hlavního města světového hazardu – jihočínského Macaa.
                   38:19
                   Boj o Hong Kong
                    Hongkong ve volbách rozhoduje o své budoucnosti a vztazích s pevninskou Čínou.
                    38:36
                    Těhotné kuřačky
                     Těžké kuřačky rodí v průměru asi o půl kila menší děti než nekuřačky. Ve vítkovické nemocnici v Ostravě to lékaři chtějí změnit.
                     40:15
                     Autobus pro narkomany
                      Pražské městské části odmítají poskytnout parkovací místo pro speciální autobus, ve kterém se má narkomanům vydávat metadon.
                      40:26
                      Vysychání řek
                       Česko je čím dál sušší. Hlavně menší řeky a potoky přicházejí o vodu a v posledních letech opakovaně vysychají.
                       42:06
                       Na divokém severu (Šluknovsko 2011-2012)
                        Nový dokument České televize Na divokém severu (Šluknovsko 2011-2012) zkoumá podhoubí nepokojů v nejsevernější části Čech.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        10. září 2012

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        8. prosinec

                        Headlines — Končí protest, který omezil provoz nemocnic — Podpis dohody o platech lékařů — Veřejné zdravotní pojištění — Rušení elitní prokuratury — Zásah cílů v Gaze — Nezaměstnanost v listopadu: 3,5 % — Požár v České Švýcarsku — Nebezpečí ledovky — Vladimir Putin bude kandidovat — Kontroly na hranicích — James Bond v pohybu v Křižíkově pavilonu — Investiční plány radnic — Bankroty vyhlášené v listopadu 2023 — Nákupy luxusního zboží — Rostoucí aktivita agentů Hamásu — Výstraha před smogem — Vánoční stromky s nedokonalostmi — Polská vláda — Druhý soudní proces Huntera Bidena — Rusové a Bělorusové na OH — Problémy s dopravou kvůli německé stávce — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Hrobka Schwarzenbergů v Třeboni — Nebezpečné rozmrazování aut — Pilotní projekt sociálních pracovníků u soudu — Voliéra zničená náporem sněhu — Rekonstrukce Gočárova hotelu — Poválečná tvorba Marka Chagalla

                        8. 12. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        8. prosinec

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        8. 12. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        7. prosinec

                        Český průmysl v říjnu posílil — Vývoj českého průmyslu — Export českých firem — Nejvyšší ústavní činitelé se shodli na podpoře Ukrajiny — Dva měsíce války v Izraeli — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Dohoda o růstu platů — Chov slepic v klecích — Prezident na plénu České konference rektorů — Summit EU-Čína — Stávka na německé železnici — Baroko v Bavorsku a Čechách — Zavedení korespondenční volby — Zápaly plic u dětí — Vývoj ekonomiky — Policie řeší případ postřeleného vlka v Krkonoších — Mráz střídá obleva — Aplikace na pomoc s Alzeimerovou chorobou — Počet pacientů s demencí v ČR — Odlehčovací služby pomáhají rodinám — Pomoc Ukrajině a Izraeli — Ukrajinský Mykolajiv bez pitné vody — Smogová situace v ČR — Zasněžené fotovoltaické panely — Zrušení úřadu speciální prokuratury — Zrekonstruovaná stanice Praha-Vysočany — Kontroly covid certifikátů — Aleš Svoboda do vesmíru nepoletí — Cena vody — Trest za pěstování konopí — Loučení se zesnulým Karlem Schwarzenbergem — Unikátní most s chytrou technologií — Ve vězení kvůli drogám — Přeprava zboží po Labi — Nová kniha o New Yorku od Lukáše Novotného — Začala chanuka

                        7. 12. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        7. prosinec

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        7. 12. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        6. prosinec

                        Češi i nadále méně utrácejí — Propad tržeb — Vývoj inflace — Vánoční odměny pro zaměstnance — Válka na Ukrajině — Obvinění z válačných zločinů — Výjezdní zasedání vlády — Podvody na internetových bazarech — Výsluhy pro zdravotníky — Izraelská armáda postupuje v Chán Júnisu — Boris Johnson o covidu — Perinbaba a dva světy — Změny ve slovenské justici — Český knižní trh v r. 2022 — Svoboda slova vs. propagace válečných zločinů — Rekordně teplý podzim — Cestování vlakem za silných mrazů — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Poslední rozloučení se státními poctami — Pohřeb Karla Schwarzenberga — Verdikt nad Karlem "Charliem" Soukupem — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Kevin McCarthy odchází z Kongresu — Zničené provizorní dopravní značení — Prezident na Broumovsku — Summit EU-Čína — Osobnost roku dle Time — 35 let od návratu raketoplánu Discovery — Přestavba královopolského nádraží — Robotické centrum na léčbu urologických obtíží — Led na Lipně — Město plné betlémů

                        6. 12. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        6. prosinec

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        6. 12. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        5. prosinec

                        Napětí mezi odbory a vládou — Odbory znovu připraveny stávkovat — Růst regulované složky energií — Americká pomoc Ukrajině — Přebytek hospodaření od ledna do září 2023 — Prasklé potrubí kvůli mrazu — Ministři vnitra EU o migraci — Tvrdé boje na jihu Pásma Gazy — Žádost o odškodnění za neoprávněné odsouzení — Pohledávky vůči Sberbank — Adventní koncert na Pražském hradě — Zásady kodexu chování poslanců — Ekonomická předpověď pro r. 2024 — Obvinění bývalého špiona Manuela Rochy — Soud o ČKD Praha DIZ — Rekordně teplý podzim — Mikulášská nadílka na jihu Čech — Čerti s tradicí — Úrazy kvůli namrzlým chodníkům — Sníh na střechách — ÚS o diskriminaci dítěte — Prezident v Královéhradeckém kraji — Změny u parkování v centru Prahy — Další mrtví po erupci sopky na Sumatře — Krize na realitním trhu v Hongkongu — Prodej poštovní centrály — Výroba dronů pro NATO v Česku — Hrozba srážky české družice — Srovnání znalostí žáků — Rozvoj mobility v obcích — Oprava hráze v mrazech — Nový ředitel Památníku národního písemnictví a Muzea literatury — Pták roku 2024 — Mezinárodní den dobrovolníků — Mikuláš pro Ukrajinu

                        5. 12. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        5. prosinec

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        5. 12. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        4. prosinec

                        Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižních Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Zrušené lety — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

                        4. 12. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        4. prosinec

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        4. 12. 2023 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám