Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Karlovarský a Ústecký kraj - dva regiony, kde se nejhůř jezdí

Řidiči v Karlovarském a Ústeckém kraji jsou za pět let existence bodového systému nejčastěji bodovaní. Nejlépe se naopak jezdí na Pardubicku.

Co plánuje nový ministr dopravy

10 miliard navíc na stavbu dálnic hodlá v rozpočtu na příští rok vybojovat ministr dopravy Pavel Dobeš z Věcí veřejných. Drží tak prapor, který zvedl jeho předchůdce Radek Šmerda.

Libyjské děti čekají na operaci

Trojice nemocných dětí, které přiletěly z Libye v rámci programu Medevac, se v nemocnici Motol připravuje na operaci.

MFF končí

Živý vstup Jakuba Železného

Opozice požaduje vyšetřování bulvárního skandálu

Okamžité a detailní vyšetření praktik britského bulvárního týdeníku News of the World žádá tamní labouristická opozice. Hraje se podle ní o čas.

Zbrojaři: Stát na nás zapomněl

Čeští zbrojaři si stěžují, že stát neplní, co slíbil, a zapomněl na ně při jednání se Spojenými státy. Dodnes nehotovou smlouvu, která měla americký trh otevřít, začalo Ministerstvo obrany chystat před čtyřmi lety během vzájemného radarového namlouvání.

Nebezpečná křižovatka

Policie chce na křižovatce s přívlastkem smrti u Kojetína na Přerovsku nový kruhový objezd, úředníci se nemůžou domluvit, kdo ho zaplatí.

V Teplicích se střílelo

V centru Teplic se dopoledne střílelo. Šestačtyřicetiletý muž brokovnicí ohrožoval kolemjdoucí i policisty. Během přestřelky se zřejmě sám poranil na ruce. Nikdo další zraněn nebyl.

Otazníky nad reklamou

Bonbony slibující potřebné vitamíny, přezdravá čokoláda a mléčné výrobky zaručující zázraky. Nic z toho byste už v příštím roce z reklamy slyšet neměli.

Historický klenot z půdy

80 let starou neobvykle rozměrnou oponu našli řemeslníci na půdě strakonického hradu. Historiky zarazilo, jak je zachovalá.

Přerostlá zeleň brání ve výhledu

Strojvůdci varují - na mnoha železničních úsecích jim cloní přerostlé stromy, kvůli nimž nevidí včas návěstidla nebo přejezdy. Správci tratí nestačí zeleň vysekávat - jak tvrdí i kvůli tomu, že mají na údržbu míň peněz.

Superbiky v Brně

Brno oblehli fanoušci motorek. Masarykův okruh hostí mistrovství světa superbiků a první diváckou vlnu zvládl bez potíží.

Nižší dávky pro dlouhodobě nepracující

Slovensko chystá další reformu sociálního systému. Rodiče, kteří dlouhodobě nepracují, můžou přijít až o polovinu příspěvků na děti.

Konec jedné kapitoly dobývání vesmíru

Nejen start - celá mise raketoplánu Atlantis - poutá neobyčejnou pozornost. Tímhle letem končí třicetiletá, nebývale drahá kapitola amerického dobývání vesmíru.

Habura má kopii kostela

Východoslovenská Habura postavila věrnou kopii původně svého kostela, kterou před druhou světovou válkou koupil Hradec Králové.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST