Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Demonstrace odborářů

Víc než 40 tisíc lidí demonstrovalo v Praze na Václavském náměstí proti plánovaným reformám penzí, daní, zdravotnictví a sociálního systému.

Nový druh školek

V Česku vznikne nový druh školek podle německého vzoru. Takzvané dětské skupiny by nespadaly pod Ministerstvo školství jako dnešní školky, a tak by jejich založení a provozování nebylo tak složité a nákladné.

Praha 1 chce odstěhovat metadonové centrum do jiné MČ

Metadonové centrum v ulici Ve Smečkách by mělo skončit. Praha 1 chce zbavit okolí horní části Václavského náměstí problémových skupin.

Wintonovy vlaky

V Londýně začala výstava fotografií a dokumentů Wintonovy vlaky. Na jednom z nejrušnějších nádraží, kudy projde ročně 123 milionů lidí, ji zahájil sir Nicholas Winton.

Vozový park stárne

Osobních aut v Česku přibývá, ale jejich stáří se na rozdíl třeba od průměrného věku užitkových vozů zvyšuje - i to ukázal aktuální průzkum mezi řidiči.

Křišťálová noc

Křišťálovou noc probouzí Švandovo divadlo na pražském Smíchově. Drama Františka Hrubína se na českých jevištích neobjevilo od roku 1989.

Kosmický spektrometr

Posádka amerického raketoplánu Endeavour stráví ve vesmíru 16 dní. Nejdůležitější úkol už mají za sebou. Na mezinárodní vesmírné stanici instalovali spektrometr - kosmický detektor částic.

Německo láka české doktory

Plat pro začínajícího lékaře přes 90 tisíc korun, přitom jen minimum přesčasů. Na takové výhody lákaly během dvoudenního veletrhu v Praze německé nemocnice.

Občanský zákoník - víc peněz na advokáty

Nový občanský zákoník se lidem prodraží. Stoupne totiž poptávka po právních službách, a tak ruce si mohou mnout advokáti.

Útok bulharských neonacistů

Desítky lidí včetně pěti policistů utrpěly zranění při rvačkách mezi bulharskými extremisty a muslimy.

Jak na zloděje

Majitelům obchodů a restaurací ve Velké Británii došla trpělivost se zloději - nedošly jim ale nápady: vytvořili webové stránky, kam policii posílají videa z bezpečnostních kamer.

Turité v Řecku

Země očekává, že návštěvníků přijede o desetinu víc než loni. A místní turistické svazy uklidňují: řecké problémy se většiny turistů nijak nedotknou.

Pochod Praha-Prčice

Na 46. ročník legendárního pochodu Praha-Prčice vyrazilo ráno rekordních 20 000 turistů.

Česká válka

Nesmířit se s daným stavem věcí. A ozbrojit se. To je motto představení Česká válka v Divadle Na zábradlí, které má dnes premiéru.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST