Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Čistky ve vládě budou pokračovat

Premiér Petr Nečas už představí konkrétní jména. Podle něj je kandidátem na vládní vyhazov ministr zdravotnictví Leoš Heger. Vedení TOP 09 ale za Hegerem stojí.

Další protesty v Sýrii

Další a další mrtví přibývají v Sýrii, kde se každodenně scházejí demonstrace za odstoupení režimu prezidenta Bašára Assada.

Nepřesné letáky

Milion korun zaplatila organizace BESIP za nepřesné návodné letáky, které řidičům radí, jak postupovat při dopravní nehodě.

Policejní zásah proti bohoslužbě bude řešit Ústavní soud

Stížnost podají odpůrci neonacismu, kterým vadí, že policie zasáhla v Krupce na Teplicku proti modlícím se lidem. Ti bohoslužbou blokovali pochod pravicových radikálů.

Šikana v ruské armádě

Ruská armáda zažívá další kolo náboru branců k povinné vojenské službě. Mladíci dělají maximum, aby se vojně vyhnuli. Hrozí jim šikana, při níž jde o zdraví a často i o život.

Amsterdam shopy opět lákají

Přestože od včerejška platí novela zákona o návykových látkách, která postavila syntetické drogy mimo zákon, amsterdam shopy po celé republice avizují, že budou mít zavřeno jen několik dní.

Pašeráctví na západě Čech

Od začátku roku tam zadrželi celníci nelegální zboží víc než za půl miliardy korun. Podle ekonomů lidé šetří, shánějí laciné zboží a pašeráci toho využívají.

Podle policie rostou počty fiktivních svateb

Vloni jich odhalila 42, většinou v režii organizovaných skupin.

Rekordně drahé zboží

Ceny jídla, nerostných surovin i drahých kovů teď lámou na světových trzích rekordy. Většina zdražila za rok na dvojnásobek.

Boje v Lybii

Libyjští povstalci slaví. Kaddáfího vojáci se téměř po dvou měsících těžkých bojů stahují z města Misuráta - jediné velké baště rebelů na západě země.

Výročí tragického výbuchu v Černobylu se blíží

Nejhůře zasažená místa se dodnes potýkají s následky katastrofy. V jedné z radiací nejzamořenějších oblastí na jihu Běloruska natáčel Miroslav Karas.

Nebezpečné přechody

Se 70 % víc než z 5 500 nebezpečných přechodů v Česku se za poslední dva roky nic nestalo - a to i přesto, že to policie i správci silnic vědí. Rušení přechodů ale přináší řadu emocí.

Libušínská bitva

Tisícovka bojovníků celého středověku se dnes sešla v Libušíně na Kladensku a zahájila tak oficiálně svojí sezonu.

Bitva u Ořechova

V Ořechově u Brna byly místo řinčení mečů o čtyři sta let později slyšet spíše výstřely. Rudá armáda v rámci bratislavsko brněnské operace směřovala k osvobození Moravy.

Do Třeboně se vrátil Petr Vok

Třeboň dnes ožila svojí historií. Stejně jako v roce 1602 do ní přijel poslední Rožmberk Petr Vok.

Kurt Gebauer v galerii

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze představuje Gebauerovy návrhy a modely soch, které zkrášlují i provokují ve městech, na sídlištích nebo ve volné přírodě.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST