Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Ukrajina

Život na vesnici

Míříme na Ukrajinu – probíhající válka na východě země má dopad i na tak vzdálené místo, jakým je Zakarpatí. Kdysi to bývalo vyhledávané místo českých turistů, teď jich tam zavítá jen hrstka. S Objektivem teď můžete nahlédnout do života obyvatel tamních vesniček. Jak říká autorka reportáže Karolína Kočí, jejich pohostinnost je neuvěřitelná – ocitnete se u nich doma, ani nevíte jak. A řádně vás pohostí.

videoŽivot na vesnici
...
video video

Život na vesnici

Mapa

Čína

Víno

Co myslíte, pije se v Číně víno? Ano, těší se tam stále větší oblibě. Jak zjistila Barbora Šámalová, pro bohaté Číňany je to trendy. A představte si, že s pěstováním vína v Číně začal i jeden Čech. V následující reportáži se dozvíte, jak náročné to je, co všechno tomu předcházelo a zda se počáteční dřina vyplatila. Ono totiž jen vybrat vhodné místo pro založení vinice nebylo v Číně vůbec jen tak.

videoVíno
...
video video

Víno

Mapa

Nepál

Město krásy

O Nepálu se říká, že je to země hor a bohů. Objektiv vás teď zavede do nejstaršího města v Káthmándské kotlině – do Pátanu. Je součástí metropole Káthmándú a stalo se z něj umělecké a kulturní centrum. Říká se mu také město krásy, podle původního názvu, který zněl Lalitpur. V reportáži Martina Čecha uvidíte, proč se mu tak říká.

videoMěsto krásy
...
video video

Město krásy

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2015
 ST