Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Barma

Putování po Barmě

Startujeme v jihovýchodní Asii, přesneji v Barmě. Vojenská junta začala před lety této zemi říkat Myanmar, tento název se koneckonců už před staletími také používal. Barma ale v moderní době zůstala Barmou, a to nejen proto, že Barmánci tvoří nepominutelnou část obyvatel země, název se stále oficiálně používal v části demokratického světa mimo jiné jako nesouhlas s násilím orwelovské armádní diktatury. A to i přesto, že předcházející úplný oficiální název státu zněl Barmská svazová socialistická republika. Dost už ale nudného místopisu pojďme do Barmy takové, jaká je…

videoPutování po Barmě
...
video video

Putování po Barmě

Mapa

Švýcarsko

Lucernské jezero

Lucernské jezero na první pohled uchvátí svou krásou. Jezero čtyř lesních kantonů, jak zní jeho původní název, má i zásadní historický a národopisný význam. V okolních lesích a horách se prý proháněl švýcarský národní hrdina Vilém Tell a na louce Rüttli vznikla, podle jiné legendy, první švýcarská konfederace. Podobných rysů ryzího „švýcarství“ tu najdete daleko víc, třeba továrnu na proslulé armádní nože. V průzračných vodách jezera se daří desítkám druhů ryb a jak už bylo řečeno, jeden parádní úlovek zaznamenal i Objektiv.

videoLucernské jezero
...
video video

Lucernské jezero

Mapa

Slovensko

Liptov

Objektiv vás teď zavede do jednoho z nejkrásnějších koutů Slovenska – do Liptova. Nachází se v jihovýchodní části Žilinského kraje v Liptovské kotlině, obklopují ho nejvyšší hory Slovenska. Krajinou protéká řeka Váh a najdete tu neuvěřitelné množství přírodních, kulturních a historických památek.

videoLiptov
...
video video

Liptov

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 P ST