Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Pákistán

Karakoram Highway

Dnes nás tedy čeká putování severním Pákistánem a západní Čínou. Tyto dvě asijské země spojuje horská silnice, vzletně zvaná Karákoramská dálnice. Po strategické tepně, která vystoupá do nadmořské výšky bezmála 5 kilometrů, projely první náklaďáky už v roce 1978. Západním cestovatelům byla otevřena ale až v roce 1986. Od té doby je Karákoramská dálnice s kódovým označením N35 považována za nejkrásnější a nejromantičtější projížďku na naší planetě.

videoPákistán – Karakoram Highway
...
video video

Pákistán – Karakoram Highway


Pákistán

V horách

Karákoramská dálnice nás teď zavede do nejodlehlejších oblastí pákistánského pohraničí. Vydáme se do regionu, který má pohnutou historii i současnost a láká horaly z celého světa svými osmitisícovými vrcholy. Zdejší horská údolí na významné obchodní stezce se ale stávají cílem západních turistů jen velmi zřídka. Přírodní a kulturní zajímavosti tady přitom čekají doslova na každém kroku.

videoPákistán – v horách
...
video video

Pákistán – v horách


ČínaPákistán

Na cestě za Ujgury

S Karákoramskou dálnicí se rozloučíme v Říši středu. Po více než tisíc kilometrů dlouhé horské spojnici pákistánského Rawálpindí a čínského Kašgaru překročíme pohraniční sedlo Khundžeráb. Nahlédneme do provincie Ujgurů a nabídneme něco z pomalu mizející atmosféry hrdého národa.

videoPákistán a Čína – na cestě za Ujgury
...
video video

Pákistán a Čína – na cestě za Ujgury


Stopáž25 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3