Témata: Česká mise v Iráku, česká účast v protiteroristické misi v Africe; Posprejovaná mešita v Brně + soud se Sámerem Shehadehem; Primárky v USA; Zemřela jedna z posledních přeživších vypálení Lidic; Moderují: Michal Kubal a Marcela Augustová

Obsah dílu

Přehrát vše

Čeští vojáci v misích

Situace na Blízkém Východě je nadále nečitelná a ve hře zůstává odchod mezinárodních jednotek v čele s USA z Iráku. To by se mohlo dotknout i českých vojáků. Jejich kolegové by ale naopak měli zamířit do Afriky pomoci v boji s islámským terorismem v Mali, Nigeru a Čadu.

Budou s tím souhlasit čeští politici? Jaký význam a přínos má česká mise v Africe mít? A zůstanou Češi zároveň i v Iráku?
Probereme s poslanci Pavlem Kováčikem /KSČM/ a Pavlem Žáčkem /ODS/.


Muslimové v Česku

Mešitu v Brně někdo před pár dny posprejoval výhružnými vzkazy a policie po pachateli pátrá. V Praze zase začali soudit bývalého imáma Sámera Shehadeha za podporu terorismu.

Jak se k případům staví muslimové v Česku a co o jejich životě ví většinová společnost, prodebatujeme s Muneebem Hassanem Alrawim, šéfem Ústředí muslimských obcí.


Volba prezidenta USA

Za měsíc začne v USA boj o nového šéfa Bílého domu a zhruba za rok už bude nový prezident úřadovat.

Bude to opět Donald Trump, nebo ho pokoří někdo z demokratických vyzyvatelů? A kdo by to mohl být?
Téma pro komentátory Daniela Anýže a Romana Jocha.


Lidická tragédie

Veřejnost se dnes naposled rozloučila s paní Miloslavou Kalibovou, jednou z posledních pamětnic, která přežila Lidickou tragédii. Jak se historické téma s časem posouvá a dají se k němu ještě objevit nové dokumenty a příběhy?

Zeptáme se historičky Gabriely Havlůjové, která se tématu dlouhodobě věnuje.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín