Témata: Minimální mzda a rozpočet ve druhém čtení; Nová evropská vláda; Přecházíme na DVB-T2; Odškodnění za následky očkování; 70 let Naivního divadla v Liberci; Moderují Marcela Augustová a Michal Kubal.

Obsah dílu

Přehrát vše

Růst minimální mzdy

Začneme minimální mzdou. Dlouho se o tom tématu vedly hádky, dnes se rozhodlo. Zvýší se o 1 350 Kč. Co to znamená pro rozpočet? Zeptáme se ministryně financí Aleny Schillerové /nestr. za ANO/ a člena sněmovního rozpočtového výboru Miroslava Kalouska /TOP 09/. Na to, jak se navýšení dotkne zaměstnavatelů, se zeptáme Jana Rafaje, viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy.


Zelenější Evropa

Zelená pro Evropskou komisi v čele s Ursulou von der Leyenovou. Nová komise se chce hodně zaměřit na ochranu životního prostředí. Jaké změny Evropu čekají? Rozebereme s europoslankyní Ditou Charanzovou /nestr. za ANO/ a europoslancem Janem Zahradilem /ODS/.


Následky očkování

Děti se v Česku povinně očkují. A tak to i zůstane. Ale pokud vaše dítě utrpí újmu v důsledku vakcíny - budete mít nárok na odškodnění. Dnes se na tom usnesli poslanci. Téma pro našeho dalšího hosta, náměstka ministra zdravotnictví a předsedu České vakcinologické společnosti Romana Prymulu.


Naivní divadlo slaví narozeniny

A nakonec si popovídáme s dramaturgem a hercem legendárního Naivního divadla Liberec. Soubor má se svými představeními ve světě velký úspěch. A tento týden oslaví 70 let od svého vzniku.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín