Témata: ČSSD o odchodu z vlády; Nebezpečné železniční přejezdy; Souzení genocidy i válečných zločinů; Farář na vozíčku; Moderují: Jakub Železný a Daniela Písařovicová

Obsah dílu

Přehrát vše

Demise nedemise

ČSSD zatím zůstává ve vládě, na svém základním požadavku ale trvá. Chce vyměnit na ministerstvu kultury Antonína Staňka za Michala Šmardu – to dnes opět potvrdilo šedesátičlenné předsednictvo strany. Předseda strany Hamáček předpokládá, že se situace vyřeší do konce července. Jeho ministři ale zůstávají v „demisní pohotovosti“, pokud by ČSSD s postupem prezidenta a premiéra nebyla spokojena.

Jak dlouho je ochotná strana čekat? Co mluví pro a co proti odchodu z vlády? A co teď očekává koaliční partner a opozice?
Probereme s místopředsedkyní sociálnědemokratického poslaneckého klubu Kateřinou Valachovou /ČSSD/, ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem /nestr. za ANO/ a Ivanem Bartošem /Piráti/, předsedou strany.
Politickou kauzu posledních dní pak zhodnotí i komentátor Petr Nováček.


Nebezpečné přejezdy

Střety vlaků s vozidly jen o víkendu stály život šest lidí, celkem se letos na přejezdech odehrálo 101 nehod a zemřelo při nich 20 lidí.

Je chyba v přejezdech, nebo v chování řidičů a lidí na přechodech? A co dělat pro větší bezpečnost? Zeptáme se železničního experta Jiřího Martínka.


Mezinárodní trestní soud

Před 17 lety nahradil tribunály pro válečné zločiny nebo genocidu stálý soud v Haagu, který má nejhorší zločiny na starosti. Doteď jich řešil 27. Případy řeší špičky světové justice, mezi nimi i jeden Čech – Robert Fremr.

Jak složité je rozkrývání a prokazování válečných zločinů a jak se v podobných případech „hledá spravedlnost“? Zeptáme se Roberta Fremra ve studiu.


Farář na vozíku

Daniel Hottmar je znám jako veselý farář, a to přesto, že jeho životní cesta je náročnější než u dalších kolegů. Od narození je připoután k invalidnímu vozíku a část života strávil v Jedličkově ústavu. Přesto je jeho život plný aktivit – pracuje jako dobrovolník v hospici, přednáší na školách a jako kaplan navštěvuje i doživotně odsouzené.

O své životní filosofii nám přijde Daniel Hottmar vyprávět do studia na závěr pořadu.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín