60 minut

22. listopad 2016

Obsah dílu

Nový ministr zdravotnictví — Plány Donalda Trumpa — Odklad maturit z matematiky

Části dílu

01:12
Nový ministr zdravotnictví
  Profesionál a ministr pacientů – tak sám sebe definoval nastupující šéf zdravotnictví Miloslav Ludvík. Dlouholetý ředitel motolské nemocnice a pražský zastupitel za ČSSD taky mluvil o tom, že chce zamezit zvyšování spoluúčasti pacientů a zaměří se na dostupnost kvalitní péče, která je v řadě regionů problémem.Co dalšího chce nový ministr za rok úřadování zvládnout a jak bude „vymetat černé kouty„ zdravotnictví, o kterých dnes také mluvil? Miloslava Ludvíka /ČSSD/ se zeptáme a názor přidá i Tomáš Cikrt, šéfredaktor Zdravotnického deníku.
  16:33
  Stalo se
   19:47
   Plány Donalda Trumpa
    Za dva měsíce skončí současný „nejmocnější muž světa“ Barack Obama a americkým prezidentem se stane Donald Trump. Protesty proti jeho zvolení v ulicích Spojených států už uvadly a o jeho plánech se svět dozvěděl o něco víc. Zmínil, že chce zrušit pro Washington nevýhodné mezinárodní dohody – například omezení na těžbu uhlí nebo úmluvu o volném obchodu v Pacifiku. O tom, jak a jestli vůbec chce realizovat další plány zmíněné v předvolební kampani – hlavně rušení reformy zdravotnictví nebo stavbu zdi na hranici s Mexikem, ale svět zatím stále jen spekuluje, stejně jako o dopadech jeho politiky.Jak by mohlo vypadat vládnutí Donalda Trumpa podle toho, co zatím odhalil a jakými lidmi se v úřadě obklopí? Probereme s ředitelem zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynkem Kmoníčkem, který by se měl stát novým velvyslancem v USA, a ekonomem Alešem Michlem.
    42:11
    Stalo se
     46:39
     Odklad maturit z matematiky
      Povinná maturita z matematiky nebude povinná tak úplně a někde začne později. Od roku 2021 by s ní měla začít jen gymnázia a lycea. Na odborných školách začne o rok nebo dva později a uměleckých, zdravotnických nebo sociálních oborů se nebude týkat vůbec. Celkově ale dopadne na větší počet studentů, než se plánovalo v novele školského zákona, která změny zavádí. Podle ministryně školství Kateřiny Valachové /ČSSD/ je to reakce na připomínky a obtížné projednávání novely, která na jaře prošla až po přehlasování prezidentského veta.V názorovém duelu sledujte náměstka ministryně školství Stanislava Štecha a senátora Jiřího Růžičku /nestr. za STAN, TOP 09 a KDU-ČSL/.
      Přehrát celé video
      Stopáž60 minut
      Další díl
      23. listopad 2016

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám