29. září 2016

Obsah dílu

Jak vycházet s Ruskem? — Rozloučení se Šimonem Peresem — Dražší ropa?

Části dílu

01:36
Jak vycházet s Ruskem?
  Rusko navrhlo dvoudenní přestávku v bojích o Aleppo. Moskva tak reaguje na mezinárodní kritiku po vůbec nejhorších leteckých náletech na obklíčené město od začátku války v Sýrii. Sedmidenní příměří, které prosazují Spojené státy, je ale pro Kreml nepřijatelné. Kdo je zodpovědný za peklo v Aleppu? Může si Rusko jako velmoc dovolit cokoliv? A jak s ním vycházet? Budeme se ptát českých politiků: poslance Ondřeje Benešíka /KDU-ČSL/, senátora Františka Bublana /nestr. za ČSSD/, poslankyně Jany Černochové /ODS/ a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa. Rozebereme také nejnovější závěry mezinárodního týmu, který vyšetřuje havárii letu MH17.
  38:16
  Rozloučení se Šimonem Peresem
   Před budovou izraelského parlamentu v Jeruzalémě je vystavena rakev s tělem zesnulého exprezidenta Šimona Perese. Jeho památku přišel uctít i bývalý americký prezident Bill Clinton. Samotný pohřeb se uskuteční zítra – vzdát hold jednomu ze zakladatelů židovského státu přijedou politici z celého světa. O účast požádal i palestinský vůdce Mahmúd Abbás. Téma pro blízkovýchodního zpravodaje ČT Jakuba Szántó.
   45:55
   Stalo se
    48:12
    Dražší ropa?
     Členové Organizace zemí vyvážejících ropu se poprvé po osmi letech dohodli na snížení těžby. Nový limit má být 32,5 milionu barelů denně – tedy asi o tři čtvrtě milionu míň než teď. Ihned po oznámení dohody začaly světové ceny ropy růst – což byl jeden z hlavních cílů kartelu. Jak rozhodnutí těžařů zahýbe s cenami? Měli by mít řidiči v Česku obavy? A jak ovlivňují trh politické třenice a vývoj elektromobilů? Rozebereme s analytikem ČSOB Petrem Báčou.
     Přehrát celé video
     Stopáž57 minut
     Další díl
     30. září 2016

     Přehled dílů

      

     Události, komentáře na sociálních sítích

     Napište nám