Témata: Adopce dětí homosexuálními páry?; Británie sestavuje novou vládu; Vztahy NATO – Rusko; Začal festival Colours of Ostrava. Moderuje: Lukáš Dolanský.

Obsah dílu

Přehrát vše

Adopce dětí homosexuálními páry?

Od výroků poslankyně ČSSD Pavlíny Nytrové o homosexualitě se distancoval premiér Sobotka a ministryně Marksová ji dokonce vyzvala k odchodu ze strany. Nytrová včera ve sněmovně mimo jiné řekla, že homosexuálové se budou snažit zrealizovat sex s dětmi. Protestovala tak proti novele, která by registrovaným partnerům umožnila adoptovat dítě svého protějšku. Proč se dočkala za svá slova takové kritiky? A trvá na nich? Zeptáme se jí společně s poslankyní Radkou Maxovou /ANO/.


Británie sestavuje vládu

Nová britská premiérka Theresa Mayová už jmenovala šest ministrů - mezi nimi třeba Borise Johnsona. Český kabinet mezitím sestavil skupinu, která řeší, jak zmírnit negativní dopady Brexitu pro české pracovníky. A také to, jak by na něm mohlo Česko co nejvíc vydělat. Jakým způsobem se změní podnikání českých firem působících v Británii poté, co země Unii opustí? A jak nejlépe se na to mají české podniky připravit? Otázky pro senátory Jaroslava Kuberu /ODS/ a Františka Bublana /nestr. za ČSSD/.


Vztahy NATO – Rusko

Americký ministr zahraničí John Kerry jedná v Moskvě se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem i prezidentem Putinem – hlavním tématem je dění v Sýrii. Vztahy Ruska a NATO se přitom vyostřují. Podle Moskvy k tomu přispěl víkendový summit NATO. Dá se očekávat nějaký posun v poněkud zamrzlých vztazích mezi oběma stranami? A co to bude znamenat pro Českou republiku? Situaci okomentuje politický geograf a náměstek ministerstva obrany Jakub Landovský.


Začal festival Colours of Ostrava

A na závěr pořadu trochu odlehčíme a podíváme se do Ostravy, kde právě začal další ročník festivalu Colours. Spíš než co zajímavého letos nabízí, nás bude zajímat festival jako fenomén. Překročil už svým významem hranice střední Evropy? Odpovědět se pokusí naši kolegové, a to přímo z Ostravy.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 P ST
ŽánrMagazín