Témata: Nemocnice bez peněz?; Česko = Czechia?; Iráčtí křesťané z Česka odcházejí; Česko očima zahraničního novináře. Moderují: Daniel Takáč a David Borek.

Obsah dílu

Přehrát vše

Nemocnice bez peněz?

Většina státních nemocnic je po problematických letech v zisku. Podle ministra zdravotnictví hospodaří efektivně, ale musí výrazně šetřit. Ministr Němeček tak zvyšuje tlak sociálních demokratů na šéfa resortu financí Babiše /ANO/, který odmítá zdravotnictví přidat peníze a argumentuje tím, že se v nemocnicích plýtvá. Na úvod Událostí, komentářů si o tom Andrej Babiš promluví s lékařem Pavlem Pafkem.


Česko vs. Česká republika

Czechia, Czechlands nebo tradiční Czech Republic? Téma, které teď rozděluje politickou i společenskou scénu. Jednoslovný název Czechia, kterým se má Česko prezentovat v zahraničí, podle některých až příliš připomíná Čečensko. Jiní ale změnu vítají: pro cizince je prý srozumitelnější. Téma pro autora návrhu – ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka /ČSSD/. Zeptáme se i na 337 milionů, které se ČSSD ve lhůtě stanovené soudem, rozhodla někdejšímu advokátovi Zdeňku Altnerovi nezaplatit.


Iráčtí křesťané z Česka odcházejí

Dalších šestnáct křesťanských uprchlíků, kteří do Česka dorazili před několika týdny, chce zemi opustit. Dobrovolně. Naopak v jiných zemích vznikají samozvané domobrany, které chtějí uprchlíky vyhánět. Houstne atmosféra? A proč se u nás migrantům nelíbí? Otázky pro zmocněnce pro uprchlíky při Radě Evropy Tomáše Bočka.


Česko očima zahraničního novináře

Velká show ruského prezidenta Vladimira Putina. Téměř čtyři hodiny odpovídal v přímém přenosu na otázky veřejnosti. Téma pro exkluzivního hosta, novináře Financial Times Gideona Rachmana, se kterým rozebereme i březnovou čínskou návštěvu v Praze. Co si o tuzemské zahraniční politice myslí? A kam Česko směřuje? Na východ, nebo západ?


Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 P ST
ŽánrMagazín