Témata: Bombardování Iráku; Dienstbier vs. Sobotka; Epidemie eboly; Kultovní fotografie. Moderuje: David Borek

Obsah dílu

Přehrát vše

Bombardování Iráku

Spojené státy zahájily bombardování pozic islámských radikálů, kteří ovládají sever Iráku. Nařídil to prezident Barack Obama, aby chránil civilisty i své diplomaty v zemi. Návrat amerických jednotek do Iráku ale vyloučil. Téma pro ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka /ČSSD/ a předsedu KSČM Vojtěcha Filipa.


Dienstbier vs. Sobotka

Kompromis ohledně služebního zákona vyvolal spor v kabinetu. Jiří Dienstbier se přímo na brífinku vlády odmítl na úpravách normy podílet. Bohuslav Sobotka ale před novináři oponoval, že na tom trvá. Celou záležitost si pak vyříkali mezi čtyřma očima. Co vnitrostranická hádka prozradila o Bohuslavu Sobotkovi a Jiřím Dienstbierovi? Probereme s psychologem Jeronýmem Klimešem a komentátorem Janem Němcem.


Epidemie eboly

Světová zdravotnická organizace vyhlásila kvůli epidemii eboly stav nouze. Může tak globálně vydávat závazná pravidla – vyhlašovat karanténu, uzavírat hranice nebo omezit mezinárodní cestovní ruch. Mimořádná opatření jsou podle ní jedinou šancí, jak lze šíření viru zastavit. Jak vážné je riziko zavlečení nemoci do Evropy? A bude Česko zavádět další opatření? Probereme s epidemiologem, předsedou České vakcinologické společnosti Romanem Prymulou.


Kultovní fotografie

Pětačtyřicet let od vzniku jedné z nejznámějších fotografií – Beatles přecházejí Abbey Road na obalu jejich poslední studiové desky. O kultovních fotografiích budeme mluvit s ředitelkou soutěže Czech Press Photo Danielou Mrázkovou.


Řekli v Událostech, komentářích

Lubomír Zaorálek /ČSSD/, ministr zahraničí, o vyhrocené situaci v Iráku

"Snažíme se jim pomoci – jednáme také o tom, že oni nemají teď se tam čím bránit. Vývoz českých zbraní je něco, co se zvažuje, protože ono se ukázalo, že vojáci toho Islámského státu se dostali k velice moderním zbraním Mosulu. A druhý faktor je ten, že se do toho zapojují bývalí generálové Saddáma Husajna."


Stopáž58 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín