Jak financovat zdravotnictví?; Napětí na Krymu; Obnovený projekt Amazonu?; Příběh Veletržního paláce

Obsah dílu

Přehrát vše

Jak financovat zdravotnictví?

Poplatek za pobyt v nemocnici rozděluje koalici. Po ministrovi financí Andreji Babišovi volá po jeho obnovení i šéf lidovců Pavel Bělobrádek. Sociální demokraté jsou proti. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček chce dvoumiliardový výpadek nemocnicím kompenzovat zvýšením platby za státní pojištěnce. Svůj plán bude v pondělí obhajovat na vládě. Jak je potřeba změnit systém zdravotnictví, aby mělo smysl do něho lít další peníze? Obnoví se poplatek za pobyt v nemocnici? A jak to bude s dalšími zdravotnickými poplatky? Hostem bude ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček /ČSSD/, poslanec, předseda zdravotnického výboru sněmovny Rostislav Vyzula /ANO/ a ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Roman Prymula.


Napětí na Krymu

Lídři osmadvacítky se v Bruselu radí o řešení krize na Ukrajině. Ve hře je i možné zpřísnění sankcí proti Rusku. K tomu už přistoupily Spojené státy – Barack Obama rozšířil seznam lidí, kterým zmrazí majetek. Moskva v reakci na to ohlásila postihy namířené proti devíti americkým představitelům. Dolní komora ruského parlamentu mezitím ratifikovala dohodu o připojení Krymu. S aktuálními informacemi ze summitu Evropské unie se přihlásí zpravodajem Bohumil Vostal. Jsou sankce účinným nástrojem v mezinárodní politice? Probereme s analytikem Ústavu mezinárodních vztahů Ondřejem Ditrychem.


Obnovený projekt Amazonu?

Jihomoravský kraj nabídl společnosti Amazon vlastní pozemky u brněnského letiště Tuřany. Chce tak zachránit projekt výstavby logistického centra, který odmítli brněnští radní. Dá se čekat, že firma na alternativní nabídku kývne? A co by investice znamenala pro celý region? Téma pro generálního ředitele CzechInvest Ondřeje Votrubu.


Příběh Veletržního paláce

Funkcionalistický klenot české architektury – pražský Veletržní palác – proslul díky největšímu požáru v historii Prahy. Jeho dějiny ale byly dramatické od samého počátku. Ukazuje to výstava Příběh Veletržního paláce. Víc řekne architektka Radomíra Sedláková.


Řekli v Událostech, komentářích

Ondřej Ditrych, analytik, Ústav mezinárodních vztahů, o dopadu mezinárodních sankcí uvalených na Rusko

"Historická zkušenost ukazuje, že tyto sankce příliš úspěšné nebývají. Obecně se ukazuje, že hrozba sankcemi bývá účinnější než zavedení sankcí samotných. A za tuto fázi už jsme se dostali."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín