Dnešní témata: Zahájení olympiády; Spor o lustrace; Odchod Jaye Lena, Moderuje: Martin Veselovský

Obsah dílu

Přehrát vše

Zahájení olympiády

V ruském Soči odstartovaly 22. zimní olympijské hry. Zahajovací ceremoniál provedl historií země a zakončilo ho tradiční zapálení olympijského ohně. Už o víkendu bude rozdáno prvních třináct sad medailí. S aktuálními informacemi se ze Soči přihlásí zpravodaj ČT Miroslav Karas. Dokáže zvláštní bezpečnostní režim zavedený v Soči ochránit účastníky olympijských her? Jak vysoké je nebezpečí útoku atentátníků z blízkého Kavkazu? A čeho by se návštěvníci měli vyvarovat? Hostem bude odborník na terorismus Marian Brzobohatý a analytik Institutu mezinárodních studií Jan Šír. Svoje postřehy z olympijských her připojí bývalý akrobatický skokan na lyžích Aleš Valenta.


Spor o lustrace

Lidovci pohrozili odchodem z koalice – pokud projde do druhého čtení komunistický návrh na zrušení lustračního zákona. Hlasovat by se podle nich mělo ještě před vyslovením důvěry vládě. ČSSD i přesto neplánuje zavázat své poslance, aby hlasovali proti lustračnímu zákonu. ANO to ještě zváží. Jak velkým problémem je pro nový kabinet spor o lustrační zákon? A nakolik ohrožuje koalici? Probereme s ministrem kultury Danielem Hermanem /KDU-ČSL/ a ministrem pro lidská práva, šéfem Legislativní rady vlády Jiřím Dienstbierem /ČSSD/.


Odchod Jaye Lena

Diváci se rozloučili s Jayem Lenem. Legendární americký komik opustil The Tonight Show po dvaadvaceti letech. Populární formát napodobují televize po celém světě. Leno skončil už před pěti lety – pak si to ale rozmyslel a k moderování se vrátil. Téma pro Daniela Anýže z Hospodářských novin.


Řekli v Událostech, komentářích

Miroslav Karas, zahraniční zpravodaj ČT, o začátku XXII. Zimních olympijských her v Soči

"Některé ty věci tady dotaženy nebyly, některé věci vidíme, že se dotahují ještě i dnes, ale ty hlavní sportovní objekty, ty jsou připraveny stejně jako to jejich zázemí."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín