Dnešní témata: Seznam ministrů; Demostrující Ukrajina; Nový prezident Exekutorské komory; Autoklubový skandál

Obsah dílu

Přehrát vše

Seznam ministrů


Prezident Miloš Zeman převzal od designovaného premiéra Bohuslava Sobotky seznam kandidátů na ministry. K některým z nich má přitom výhrady. Od středy proto s nominovanými zahájí osobní rozhovory. Bude seznam kandidátů Bohuslava Sobotky zároveň seznamem ministrů budoucí vlády? Opravdu bude jmenovaná do konce ledna? A jakou bude ODS opoziční stranou? Téma pro senátora, kandidáta na ministra bez portfeje Jiřího Dienstbiera /ČSSD/ a předsedu ODS Petra Fialu. Komentář připojí Patrik Eichler z Deníku Referendum a Daniel Kaiser z Reflexu.


Demonstrující Ukrajina

V Kyjevě se znovu protestuje. Při ostrých střetech se během posledních čtyřiadvaceti hodin zranila minimálně stovka lidí. Opozice trvá na odstoupení prezidenta Janukovyče a vlády a okamžitém vypsání voleb. K ukončení násilí už vyzvaly i Spojené státy a Evropská unie. Je Ukrajina na prahu občanské války? A co se dá čekat od nezávislé komise, která má podle prezidenta Viktora Janukovyče krizi vyřešit? Zeptáme se Oksany Pelenské z Rádia Svobodná Evropa.


Nový prezident Exekutorské komory

Exekutorskou komoru povede David Koncz. Nahrazuje Jiřího Proška, který byl v jejím čele téměř dva roky a rezignoval ze zdravotních důvodů. Jaké má ve funkci cíle? Nový prezident Exekutorské komory David Koncz bude hostem Událostí, komentářů.


Autoklubový skandál

Německým autoklubem ADAC otřásá skandál kolem manipulací s anketou o nejoblíbenější auto. V minulosti podle všeho docházelo k umělému navyšování počtu odevzdaných hlasů. A poctivé neměly být ani analýzy nehod. Co to znamená pro důvěryhodnost největšího motoklubu Evropy? Do Berlína se spojíme se zpravodajem ČT Martinem Jonášem.


Řekli v Událostech, komentářích

Jiří Dienstbier /ČSSD/, senátor, kandidát na ministra bez portfeje, o termínu jmenování Sobotkovy vlády

Pokud tak sleduji, jak to probíhá, tak bych to tipoval na ten nejzašší možný termín, tedy pátek 31. ledna.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín