Podpis koaliční smlouvy

Obsah dílu

Přehrát vše

Podpis koaliční smlouvy

Bohuslav Sobotka, Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek podepsali koaliční smlouvu ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Definitivně tak potvrdili program a principy spolupráce budoucí vlády. Bude mít 17 členů včetně premiéra a dvou ministrů bez portfeje. Ve sněmovně se opře o 111 hlasů poslanců. Na tahu je teď prezident Miloš Zeman. Jsou strany připraveny na jeho možné výhrady k seznamu ministrů? Kdy bude mít Česko novou vládu? A jaká bude? Hosty speciálního vydání Událostí, komentářů budou místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková, předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek, poslanec Jan Bartošek /KDU-ČSL/, místopředsedkyně ODS, poslankyně Miroslava Němcová a předseda KSČM, místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip /KSČM/. Komentář připojí Bohumil Pečinka z Reflexu a Alexandr Mitrofanov z Práva.


Řekli v Událostech, komentářích

Jan Bartošek /KDU-ČSL/, místopředseda poslaneckého klubu, místopředseda strany, o tom, kdy bude hotové programové prohlášení vznikající vlády

"Myslím si, že v okamžiku, kdy se tomu budeme intenzivně věnovat a prezident schválí jak persony, tak případně resorty, tak jsme schopni do 14 dnů začít pracovat."


Řekli v Událostech, komentářích

Jaroslav Faltýnek /ANO/, předseda poslaneckého klubu, o tom, kdy bude hotové programové prohlášení vznikající vlády

"V tuto chvíli neumím odhadnout konkrétní termín, předpokládám, že jsme schopni tento materiál mít do 14 dnů, tří týdnů."


Řekli v Událostech, komentářích

Alena Gajdůšková /ČSSD/, místopředsedkyně strany, místopředsedkyně Senátu, o tom, kdy bude hotové programové prohlášení vznikající vlády

"V okamžiku, kdy bude Bohuslav Sobotka jmenován premiérem, pak nastane chvíle, kdy se začne skládat vládní prohlášení. V tuto chvíli není čas na to, abychom psali vládní prohlášení."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín