Jednání o koalici; Vražda Romana Housky; Kauza Krejčíř; Návrat Monty Python

Obsah dílu

Přehrát vše

Jednání o koalici

Posun ve vyjednávání o budoucí vládě hlásí zástupci ČSSD a hnutí ANO. Expertní tým navrhuje zmrazení daní na dva roky nebo plošné škrty v rozpočtech jednotlivých ministerstev. Daňové otázky jsou ale podle hlavních představitelů sociálních demokratů zatím stále otevřené. Definitivně rozhodne až vedení obou stran. Dokážou možní koaliční partneři najít kompromis? A proč se expertní týmy zatím schází bez lidovců? Hostem bude předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák, poslanec Martin Stropnický /ANO/ a místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.


Vražda Romana Housky

V Chomutově byl zastřelen vlivný člen ČSSD Roman Houska, partner bývalé ústecké hejtmanky Jany Vaňhové. Motiv činu je nejasný a policie uvalila na případ informační embargo. Houska měl kontroverzní pověst a mluvilo se o něm jako o člověku s významným politickým vlivem. Jak byl Roman Houska vnímán uvnitř strany? A nepodcenili sociální demokraté situaci v ústecké ČSSD? Zeptáme se předsedy poslaneckého klubu ČSSD Romana Sklenáka. Analýzu připojí Karel Vrána z Reportérů ČT.


Kauza Krejčíř

Jihoafrický soud odložil projednávání žádosti spolupracovníka Radovana Krejčíře Ivana Savova o propuštění na kauci. Zabývat se jí bude až v pátek. Bulharský obchodník Savov čelí obvinění z podvodu. Podle jihoafrického daňového úřadu řídil Krejčířovu směnárnu, před kterou minulý týden nálož zabila dva lidi. Do Johannesburgu se spojíme se reportérem Jiřím Hynkem.


Návrat Monty Python

Legendární britská skupina Monty Python vytvoří po třiceti letech novou show. Průkopníci absurdní komedie se dali dohromady v roce 1969 a proslavili se díky seriálu BBC Monty Python's Flying Cirkus. Probereme s překladatelem, publicistou časopisu Instinkt Janem Čápem.


Řekli v Událostech, komentářích

Marian Jurečka /KDU-ČSL/, místopředseda strany, k vyjednávání s ANO a ČSSD

My už v tento okamžik cítíme, že ta jednání nemají úplně adekvátní tempo té situace, ve které jsme. (...) Budeme chtít, aby už příští odborná jednání expertních týmů byla opravdu trojstranná, protože pak se to, řekněme, zdržuje o dva až tři dny.


Řekli v Událostech, komentářích

Roman Sklenák /ČSSD/, předseda poslaneckého klubu, o daňové politice

Je skutečně otázkou, jestli ty rezervy se mohou projevit tak rychle, jak bychom potřebovali. (...) Pokud bychom přijali zákon, který by zvyšoval tempo valorizace penzí a nebylo to pokryté příjmy státního rozpočtu, tak je to samozřejmě problém.


Řekli v Událostech, komentářích

Martin Stropnický /ANO/, poslanec, člen vyjednávacího týmu, o daňové politice

Nejsme úplní naivové, abychom věřili v nějaké zázraky, jakékoli úspory se projeví až s jistým časem. Ta vláda (...) začne třeba v únoru (…) a ty projevy té vlády začnou až od příštího finančního roku, ať už budeme dělat cokoliv.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín