Sestavování kandidátek; Útok na Sýrii?; Odpovědnost za Srebrenici; Kolo do nebe

Obsah dílu

Přehrát vše

Sestavování kandidátek

Dosavadní parlamentní strany už představily své lídry pro předčasné volby. Jako poslední potvrdila kandidátky výkonná rada ODS. Jasno mají ale i menší strany – Hnutí ANO nebo Úsvit přímé demokracie. Jaké budou kandidátky? Kde bude nejzajímavější střet? A proč musí už schválené seznamy znovu doplňovat v pražských ústředích? Hostem bude komentátor Aktuálně.cz Martin Fendrych a politolog Masarykovy demokratické akademie Lukáš Jelínek. Strategie marketingových kampaní probereme s šéfredaktorem MarketingSalesMedia Danielem Köpplem.


Útok na Sýrii?

Další státy odrazují USA od útoku na Sýrii. Ostré varování směrem k Washingtonu přišlo kromě Ruska taky z Íránu a od radikálního hnutí Hizballáh. A podporu pro vojenský zásah ztrácí Barack Obama i mezi domácími zákonodárci. Narůstají obavy, že by se kvůli americké akci válka rozrostla i do okolních zemí. Do Petrohradu, na summit G20, se spojíme s Miroslavem Karasem. Do studia přijde ředitel iráckého vysílání Rádia Svobodná Evropa Sergej Daniločkin.


Odpovědnost za Srebrenici

Nizozemsko vyneslo přelomový rozsudek – podle nejvyššího soudu je odpovědné za smrt tří bosenských muslimů, zabitých při masakru ve Srebrenici. Jejich pozůstalí teď budou moct žádat o odškodné. Jak zásadně mění dnešní verdikt pohled na roli OSN při srebrenickém masakru? A jak ovlivní nasazení mírových misí OSN v budoucnu? Zeptáme se redaktora Lidových novin Matyáše Zrna.


Kolo do nebe

Umělec Krištof Kintera dokončil a instaloval v Praze svůj další pomník. Má uctít památku propagátora kol ve městě Jana Bouchala, který paradoxně zahynul při srážce s automobilem. Víc řekne přímo Krištof Kintera. Roli pomníků ve společnosti pak probereme s historikem umění Tomášem Pospiszylem.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín