Bém požádal o pozastavení členství v ODS; Kritika policie po Janouškově nehodě; Dopady odposlechů na vedení VZP; Papež Benedikt XVI. Na Kubě; Režisér Cameron v nejhlubším místě oceánu; 75. výročí založení Topičova salonu

Obsah dílu

Přehrát vše

Kauza Janoušek-Bém

Aféra kolem Romana Janouška a Pavla Béma pokračuje. Druhý jmenovaný by měl podle špiček pražské ODS pozastavit své členství ve straně. A to kvůli telefonátům s vlivným lobbyistou, které naznačují, že spolu ovlivňovali magistrátní politiku. Rušno je i kolem Romana Janouška, který v pátek srazil padesátiletou ženu. Čelí obvinění z úmyslného ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Policejní prezident mezitím oznámil, že postup policistů po nehodě byl „vysoce nestandardní“. Jak přesně měli policisté po Janouškově nehodě chybovat? Odpoví vedoucí katedry trestního práva Policejní akademie František Novotný. Komentář přidá Jindřich Šídlo z Hospodářských novin.


Papež na Kubě

Papež Benedikt XVI. míří na Kubu. U místních to vzbuzuje naděje na změny i rozpaky. Papež sice komunistický režim vládnoucí na ostrově nešetří, na druhé straně je připraven sejít se s bývalým vůdcem Fidelem Castrem. Co si lidé od návštěvy papeže slibují? A jaký je vůbec jeho postoj k tamnímu režimu? Na detaily se zeptáme zvláštního zpravodaje Michala Kubala.


Na dno Mariánského příkopu

Hollywoodský režisér James Cameron se ve speciální ponorce potopil na nejhlubší místo na světě. Jako první člověk se po víc než padesáti letech dostal na dno Mariánského příkopu. Jak náročný je ponor do hloubky jedenáct kilometrů? Šlo všechno podle plánu? A co na mořském dně Cameron našel? Téma pro Bohumíra Janského z katedry fyzické geografie a geoekologie z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.


Topičův salon

Pětasedmdesát let od vzniku 4. Topičova salonu připomíná výstava jeho dvorního malíře Karla Šlengera. Historie významné pražské výstavní síně a kulturního centra sahá až do konce 19. století. Čím je specifická? Téma pro kurátora a historika umění Martina Dostála.


Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín