Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Pavla S. 16. 3. 2016 11:51 Reagovat 20 5

  Popis Bettyové

  Vůbec se mi nelíbí charakteristika postavy Betty na stránkách pořadu (zde na iVysílání: "Betty představuje typickou znuděnou paničku, která má vše, nač si vzpomene, ale přesto není šťastná." Znuděná panička? Proč takový odsudek? Vždyť ani její manžel nechce, aby pracovala. Není tak trochu pod jeho vlivem? A není pod vlivem požadavků, v té době na ženu kladených? Myslím, že i tahle postava je trochu komplikovanější.

  • Pavlína 20. 3. 2016 17:25 Reagovat 13 1

   souhlas

   Anotace je vždy prů..., Don také není vrah, od kdy je nešťastná náhoda vražda? Ale musí se nechat, že Betty je dokonalá kráska, proto si také Don vybírá takové bokovky(špatné holky), jaké si vybírá. Postava Betty přesně vykresluje ženy její třídy v té době. Možná není šťastná, ale rozhodně ne znuděná, jen ta makačka okolo dětí, v domácnosti a vypadat při tom perfektně, to muselo být docela náročné.

   • Jana 23. 10. 2016 14:43 Reagovat 1 2

    betty

    Jaká makačka okolo dětí? Vždyť ma doma služku. Je to sobecká znuděná pipka která neumí svým dětem dat lásku. Chudáci děti...jestli alr nepracuje protoze ji to manžel zakázal tak ma na jeji znuděnosti lvi podil.

  • LC 14. 4. 2016 11:03 Reagovat 9 0

   To je takové typické české čtení. Myslím, že tvůrci ji tam dali právě naopak proto, že reprezentuje problémy žen, o kterých psala Betty Friedan ve Feminine mistique a z čeho se zrodila druhá vlna feminismu. Pracující ženy čelily sexismu (což vidíme u Dona v práci), manželky zas trpěly problémem "beze jména". Perfektní seriál.

   • P 17. 4. 2016 21:33 Reagovat 7 0

    Rovnoprávnost

    A to měla Betty univerzitu, vzdělání, pěkné dětství se zlatou lžičkou u pusy a stejně byla "jen" manželka, tak jako stovky jiných. Ale stále na tom byla lépe než hospodyně Karla, kterou po práci čekala ještě druhá směna ve vlastní domácnosti a to nemluvím o barvě pleti. Za nedlouho mne čeká návrat po mateřské do práce, budu čelit návalu práce doma i v zaměstnání, problémům vyzvedávání dětí ze školky, nemoci dětí atd. atd..., tak nevím, co je lepší..?

 • Ivana 8. 3. 2016 19:43 Reagovat 38 1

  díky

  tento seriál je vynikající, vše se odehrává jakoby pod povrchem, škoda, že mi první díly unikly, jsem prostě nadšená a přesně takové seriály očekávám na Artu, moc děkuji

 • Pavla 2. 3. 2016 19:49 Reagovat 51 0

  Výborné

  Skvělý seriál, děkuji moc - také za to, že je v původním znění s titulky!

 • pfrista 20. 2. 2016 22:16 Reagovat 2 17

  překlad

  ...panebože... brainstorming přeložit jako bouři mozků...!

  • 23. 2. 2016 15:31 Reagovat 28 0

   Inu, když tam další postava na ten brainstorming reaguje větou, že mezi těmi slepicemi by člověk čekal spíš menší přeháňku (než "bouři"), nějak si s tím musíte poradit. Pámbu mně to snad odpustí. Jestli i vy, to už nevím. Alžběta Šáchová (překladatelka)

   • Vlaďka 25. 9. 2016 22:26 Reagovat 0 0

    Rozbije, ne pokazí

    Děkuji ČT za báječný seriál v původním znění a paní Šáchové za skvělé titulky, obojí sleduji s radostí. (Dovolte jen malou připomínku. Hrozně mě "tahá za uši" použití moravismu pokazit ve významu rozbít. Ve standardní češtině se pokazí počasí, ale hračka nebo přístroj se rozbije.)

    • 28. 9. 2016 14:41 Reagovat 1 0

     ok, to mě mrzí. jsem z Moravy a je to ve mně jako v koze, ale dramaturgové jsou Pražáci a hlídají to zrakem orlím. textu je ovšem moc, asi tu "pokaženou hračku" přehlídli, a v těch 92 epizodách se zřejmě sem tam něco, co vás "zatahá za oči" objeví. předem díky za mírně shovívavé zatahané oko :-) aš

    • Vít Novák 11. 11. 2016 15:02 Reagovat 0 0

     rozbije, ne pokazí

     Výraz rozbije je jistě správný, nicméně mě jako Kladeňáka výraz "pokažený" za uši netahá. Obklopený Moraváky nejsem, rodiny od obou rodičů jsou Středočeši. Mnohem víc mě tahá za uši, jak mluví moderátoři Událostí, to je opravdu na pováženou a skoro na výtku či pokutu ze strany RRTV, neboť ve veřejnoprávní TV by se mělo mluvit správně česky.

  • Lucie 24. 2. 2016 00:02 Reagovat 14 0

   Překlad

   A jak byste to v tomto kontextu přeložil Vy prosím? - Vždyť právě v souvislosti s následující větou ve výrazu "bouře mozků" tkví právě onen vtip. Ale nebuďte skromný, a dejte laskavě příklad lepšího, významově přesnějšího překladu s pointou. Jsem napnutá...a tak ráda se poučím.

 • Věra 11. 2. 2016 08:38 Reagovat 7 2

  Mad Men

  DanaLu To, že hlavní hrdina je vrah, jsem se dočetla v obsahu na iTv. Dále je tam naprosto jasně vysvětleno, proč překlad Mad Men. No, ono se stejně nedá na vysílací časy ČT spoléhat, jediný pořad, který začíná přesně, je právě Dům z karet. Jinak musíme koukat na nekonečně omílané upoutávky, reklamy, pardon, sponzora na auta a čas běží. Minuta sem, minuta tam. Dřív to byl nešvar komerčních TV, teď ,,jede" ČT. No, ale pokud může někdo sedět u FB, může si přehrát i seriál. Ti, kteří nemají PC asi na takové seriály nekoukají.

  • ana 11. 2. 2016 11:16 Reagovat 4 0

   s tím "vrahem" to není tak jednoznačné, to si zase někdo pohrál s anotací. navíc se děj k Donově minulosti průběžně vrací celou dobu, mozaika se skládá postupně, rozhodně neházejte flintu do žita a sledujte dál ;-)

 • Věra 10. 2. 2016 13:27 Reagovat 4 0

  Problém

  DanaLu měla jsem stejný problém, vyřešila jsem jej tím, že před koncem Šílenců přepnu na Dům z karet a během dalších dnů dokoukám zbytek na iTV. Bohužel jsem přišla o první 2 díly, které na iTV už nebyly a teď v obsahu se dočítám,že Don Draper je i vrah, takže nevím, zda toto divák viděl už v prvních dílech, nebo se to dozvíme postupně.

  • DanaLu 11. 2. 2016 07:19 Reagovat 0 3

   Nahrávání, přehrávání, stahování

   Taky si to někdy přehrávám z iTV, ale já jsem spíš myslela na diváky, kteří na toto nejsou zvyklí a kvůli této komplikaci raději tento seriál ani nezačali sledovat. A ještě tomu dali takhle divný název - já jsem ten seriál znala jako Mad Men a pořád se na něj těšila. Stahovat jsem ho taky nechtěla. Jsem na tohle konzervativní nebo spíš staromódní, dělá mi dobře těšení se na úterní večer. A tak nakonec díky ČT za zakoupení seriálu a vysílání v původním znění. Don Draper je vrah?!? Tak to je důsledek toho pozdně nočního přehrávání, asi jsem to dobře nevnímala.

 • DanaLu 10. 2. 2016 09:13 Reagovat 22 0

  Seriálová podívaná

  Tomuto seriálu jsem úplně propadla - oceňuji vykreslenou atmosféru reklamní firmy v Americe, herecké výkony, vztahy, dialogy aj. Připadá mi od ČT neprozíravé, že se seriál překrývá s dalším vynikajícím seriálem House of Cards. Jde přitom jen o pár minut. Jsem nucena se pak dívat ve středu v pozdním večerním čase, nebo si seriál nahrávat. Domnívám se, že ČT tímto ztrácí část diváků jednoho z těchto dvou oceňovaných seriálů.

  • Dagmar 11. 2. 2016 21:51 Reagovat 13 3

   To, že se nakonec v jeden večer časově překrývají dva konečně výborné americké seriály, může vymyslet jen programový ředitel...

 • Pavlína 10. 2. 2016 07:55 Reagovat 16 0

  Zajímavý seriál

  ČT, doufám, že nakoupíte všechny díly, bezvadné dialogy, kostýmy, zajímavá sonda do poválečné Ameriky. Plus tajemný hlavní hrdina, jen tak dál.

 • Lenka 27. 1. 2016 17:56 Reagovat 6 34

  Proč?

  Nikdo se na to asi nedívá, nejspíš jsou lidi rozumní a zdraví. Mně to ale nedá, občas se kouknu. Je strašné si uvědomit, že tihle pokřivení paraziti nahradili původní vyvražděnou indiánskou kulturu - přirozenou, se zdravými vztahy, bez ambic být nejbohatší, bez nezdravé soutěživosti, bez potřeby ničit životní prostředí a stavět odporné krabice z betonu.

  • Kirikou 27. 1. 2016 23:56 Reagovat 14 2

   Lence

   Lenka je nejspíš rozumná a zdravá, občas. Nejspíš žije rozumně a zdravě na stromě. A protože je rozumná a zdravá a nežije v betonové krabici nýbrž na stromě, nevlastní jistě taktéž žádné hmotné a materiální statky. Ale protože je Lenka zdravá a rozumná jen občas, nedochází jí, že to, co popsala je přirozený vývoj lidstva, každá kultura, náboženství, pomalu každá země, má svou temnou stránku spojenou s upevňováním vlastní moci za pomoci různých forem násilí. Lenka má nejspíš osobní problém s Amerikou, že by byla proRuská? Stalin ani Putin nejsou ´charašoj ďáďa´ :p A TENTO SERIÁL NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO S TÍM CO PÍŠE LENKA.

  • Milan  •  31. 1. 2016 18:51 Reagovat 4 4

   Proto

   A co byste chtěla sledovat? Nějaký hodnotný příběh o založení bolševické strany?

 • Petr 20. 1. 2016 20:22 Reagovat 2 0

  další díly?

  nevíte kdy budou další díly prosím? Možná jsem něco přehlédl, ale předpokládaný úterní/včerejší večer bylo vysíláno něco jiného....

  • Krišonka 21. 1. 2016 08:02 Reagovat 2 0

   Urobili malé zmany v programe

   v utorok 26.1. 2016 budú 2 skvelé seriály (teda, ak sa to nerozhodnú ešte upraviť) ČT Art 20:20 Šílenci z Manhattanu 3./13 a potom Na ČT2 21.25 Dům z karet 3./13

  « | | 5 6 7 8 9 | | » (9)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi