Náčelník generálního štábu Armády České republiky Petr Pavel s plukovníkem ve výslužbě Oldřichem Židlíkem v baru u Michala Prokopa. Režie J. Lacina

Vypadá jako člověk na správném místě. Někdejší výsadkář Československé lidové armády Petr Pavel prošel za svou vojenskou kariéru mnoha velitelskými, bojovými, ale i diplomatickými a administrativními posty. V roce 1992 se vyznamenal při vojenské operaci v Srbské Krajině. Jako velitel jednotky osvobodil skupinu obklíčených francouzských vojáků, za což si vysloužil francouzský řád čestné legie a u nás doma pak medaili za hrdinství. Studoval na několika britských vojenských školách, mluví anglicky, francouzsky i rusky a od loňska je náčelníkem generálního štábu Armády České republiky.

Také plukovník ve výslužbě Oldřich Židlík má za sebou zkušenosti ze zahraničních vojenských misí a válečných operací. V roce 1995 byl jako příslušník pozorovatelských jednotek UNPROFOR zajat a stal se během spojeneckých náletů sil NATO živým štítem připoutaným k muničnímu skladu bosensko-srbské armády. Později za to byl rovněž vyznamenán medailí za hrdinství. Na rozdíl od generálporučíka Petra Pavla se však rozhodl opustit armádní kariéru. Dnes pracuje jako personální ředitel české pobočky slavné zahraniční firmy.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 P ST HD