60 Kajakář Vavřinec Hradilek a jeho maminka, bohemistka a spoluzakladatelka sdružení Berkat Jana Hradilková v baru u Michala Prokopa. Režie J. Lacina

Mezi kamarády, a v široce rozvětvené rodině, se kajakáři Vavřinci Hradilkovi říká Vávra. Patří mezi nejpopulárnější a nejúspěšnější české sportovce dneška. Pochází ze čtyř dětí a sportu, ve kterém se proslavil stříbrnou olympijskou medailí z Londýna, se věnuje i jeho starší bratr Václav. K vodnímu slalomu ho v dětství přivedl táta, který nechtěl, aby trávil čas jenom u počítačových her. Jeho druhou disciplínou, které se věnuje, je jízda na extrémní divoké vodě.

Bohemistka a Jana Hradilková prý za totality nenašla pořádné uplatnění, a tak se rozhodla pořídit si alespoň velkou rodinu. Jedním z jejích čtyř dětí je právě Vavřinec Hradilek. Ona sama se věnuje jednak Gender Studies, neboli studiím zabývajícím se rovností pohlaví a jednak podpoře rodin nejvíce poškozených válkami v teritoriích jako je Čečensko nebo Afghánistán. To vše pod hlavičkou občanského sdružení Berkat, které s reportérkou Petrou Procházkovou zakládala.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 P ST HD