Trumpetista a ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl s festivalovým promotérem Martinem Věchetem v baru u Michala Prokopa

Martin Věchet je zakladatelem nejstaršího rockového festivalu pod širým nebem u nás. Festival v Trutnově existuje už víc než dvacet let a jeho počátky sahají do roku 1987, kdy byl ještě rozehnán komunistickou Státní bezpečností. Dlouholetý organizátor festivalu vzešel z undergroundu, z čehož vyplývá na jedné straně jeho přátelství s Václavem Havlem, na straně druhé komplikovaný vztah s úředními autoritami. Někdejší kandidát strany Zelených do sněmovny si libuje v indiánské symbolice i rétorice a používá přezdívku Černý válčící los, kterou prý kdysi získal mezi kanadskými indiány.

Jan Hazenöhrl už 17 let dokazuje, že provozovat velký symfonický orchestr bez veřejných dotací lze i u nás. Hudební těleso se jmenuje Český národní symfonický orchestr, spolupracují s ním takoví dirigenti jako například Libor Pešek a kromě klasického symfonického repertoáru nahrává i filmovou hudbu, či doprovází hvězdy světového showbyznysu – za všechny jmenujme třeba Stinga. Šéf tohoto orchestru je zároveň prvním trumpetistou a prošel celou řadou tuzemských hudebních těles. Podařilo se mu uzavřít vynikající nahrávací smlouvu s japonským vydavatelem, díky níž dnes orchestr velmi dobře prosperuje.

Stopáž38 minut
Rok výroby 2011
 P ST