Ilustrátorka a výtvarnice animovaných filmů Galina Miklínová a režisér, hudebník a herec Petr Marek v baru u Michala Prokopa

Kdo zná české vydání knížek o Harry Potterovi, zná i ilustrace Galiny Miklínové. Je původní profesí filmová animátorka a ilustrováním knížek si zpočátku jen přivydělávala. To se změnilo ve chvíli, kdy začala spolupracovat s básníkem Pavlem Šrutem, se kterým společně vytvořili celou řadu knížek pro děti – z nichž nejslavnější jsou patrně Lichožrouti, ocenění literární cenou Magnesia Litera.

Životní dráha Petra Marka je plná paradoxů. Šestkrát se neúspěšně pokoušel o přijetí na FAMU a nakonec tam, na katedře režie učí. Ačkoliv, natočil svou unikátní domáckou metodou desítky filmů, nakonec se prosadil jako hudební skladatel, za hudbu k filmu Protektor dostal Českého lva. Říká o sobě, že se jeho život pohybuje ve čtyřletých cyklech a že je momentálně hudebníkem, což dokládá velký ohlas jeho elektronického hudebního uskupení Midi Lidi. Hraje v několika divadelních souborech, pro které je typická improvizace a alternativní přístup.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2011
 P ST